Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Зроблено ще один крок до легалізації криптовалют

6 грудня 2018, 17:52
204
0
Реклама

Комітет Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку прийняв рішення підтримати законопроект №9083 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з віртуальними активами в Україні». Про це повідомляє ресурс InternetUA.

Як ми писали раніше, законопроектом дається визначення понять «віртуальні активи», «токен», «криптовалюта», «Майнінг» та ін. Базовою нормою законопроекту є встановлення для підприємств на перехідний період (до кінця 2024) 5% податку на вивід криптовалюти у фіат (реальні гроші) або на купівлю товарів і послуг.

В кінці жовтня Мінекономрозвитку представило проект Концепції державної політики у сфері віртуальних активів, яка повинна бути ухвалена Кабміном. Її метою є створення зрозумілих умов для ведення діяльності в сфері віртуальних валют.

Співавтор законопроекту №9083 Олександр Данченко відзначив, що даним проектом закону депутати намагаються внести «хоча б якесь регулювання» криптовалют.

Разом з тим, під час розгляду законопроекту в Комітеті зазначалося, що на сьогоднішній день офіційну позицію не надали ані Нацбанк, ані Мінфін, що ставить під питання прийняття проекту в парламенті.

Нагадаємо, що Глава МВФ Крістіан Лагард висловила думку, що уряди повинні замислитись над випусками власних криптовалют для запобігання використанню системи для шахрайських дій та відмивання брудних коштів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини