Суть справи: платник податків оскаржив дії податкового органу про відмову в реєстрації податкових накладних. У квитанції про зупинення реєстрації відповідач вказав невідповідність вимогам п. 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків.
Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги та зобов'язали зареєструвати накладні. Вони вказали, зокрема, на необґрунтованість цього акту.
Читайте також: Верховний Суд вказав, у якому випадку договір дарування нерухомості є нерухомості
Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась з таким висновком. Вона вказала, що податковий орган, приймаючи акти індивідуальної дії, повинен навести конкретні підстави їх прийняття (фактичні і юридичні), а також переконливі та зрозумілі мотиви.
Суд пояснив, що така конкретизація необхідна для реалізації права платника податків надати вичерпний перелік документів на підтвердження правомірності своїх дій.
У даній ситуації, вживання податковим органом загального посилання на п. 6 Критеріїв, без наведення відповідного підпункту(визначення виду критерію оцінки ступеня ризиків), є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження такого права позивача.
Відповідну постанову у справі №822/1817/18 ВС прийняв 23.10.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.
Також читайте:
Підприємців зобов'язали звітувати банкам за готівкові розрахунки із фізособами
Зняти готівку з карток можна буде на касах супермаркетів
Ставки єдиного податку та ЄСВ на 2020 рік
Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!