Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Визначено претендентів на виведення з ринку неплатоспроможного «ВТБ банку» (ДОПОВНЕНО)

19 грудня 2018, 10:04
332
0
Реклама

Фонд гарантування вкладів фізосіб офіційно повідомив, що кілька попередньо кваліфікованих осіб, включених до відповідного переліку Національного банку, проявили зацікавленість у виведенні з ринку неплатоспроможного АТ «ВТБ Банк» одним із способів, передбачених законодавством. На сьогодні прийом документів від зацікавлених осіб завершено, розпочато розгляд конкурсних пропозицій.

За неофіційною інформацією заявки подали ПУМБ, Альфа-банк і ТАСкомбанк. При цьому ніхто з інвесторів не розглядає варіант покупки всього банку.

За даними на 01.11.2018, активи «ВТБ банку», згідно національної звітності, становили 7,58 млрд грн. Серед них основна частина - кредити українським підприємствам, які фактично не обслуговувалися, ряд великих позичальників знаходиться в процесі банкрутства.

Нагадаємо, що «ВТБ банк» був визнаний неплатоспроможним в кінці листопада 2018. До 2007 цей банк мав назву «Мрія». У 2006 російський банк ВТБ придбав його, а в 2007 - перейменував.

ДОПОВНЕННЯ. Фонд гарантування вкладів фізосіб підвів підсумки конкурсу з передачі активів і зобов'язань «ВТБ банку» - прийнято рішення про ліквідацію банку. Єдину отриману конкурсну пропозицію (за неофіційною інформацією, її автором був ТАСкомбанк), визнано як таку, що не відповідає найменш витратному для фонду способу виведення банку з ринку та відхилено. До того ж запропонована ціна за активи виявилася значно нижче оціночної вартості - ціну знизили юридичні ризики, пов'язані з чинним арештом активів банків з російським капіталом. Тепер ліквідацією банку займеться сам фонд, який виплатить страхове відшкодування вкладникам.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини