Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Відповідальність за сприяння відмиванню грошей хочуть посилити

18 грудня 2018, 08:45
394
0
Реклама

Кабмін підтримав законопроект «Пpo запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Законопроект, зокрема, пропонує зменшити кількість ознак фінансових операцій, про які банки, страховики, кредитні спілки, біржі, та інші фінансові установи - суб'єкти первинного фінансового моніторингу (СПФМ) - зобов'язані повідомляти у Держфінмоніторинг. Разом з тим, до переліку СПФМ планується включити тих, хто надає інформаційно-консультаційні послуги з питань оподаткування: аудиторів, ревізорів і податкових консультантів, оскільки існує ризик того, що їхні послуги може бути використано для відмивання доходів або для фінансування тероризму.

Проект передбачає також створення Державного реєстру національних публічних діячів та членів їх сімей. Ця інформаційна система надасть змогу встановити кінцевого бенефіціара та зіставити (в тому числі в автоматичному режимі) отримані дані, з даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Для політично значущих осіб або клієнтів з держав, що не виконують рекомендації борців з легалізацією, суму операцій, про які слід звітуватись, пропонується збільшити зі 150 до 300 тис. грн.

Законопроектом також пропонується ввести обов'язок для платіжних систем супроводжувати грошові перекази інформацією про платника та одержувача.

Суттєво, у 25 разів, може зрости штраф за неподання, несвоєчасне подання, або подання недостовірної інформації -- до 50 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850 тис. грн). Порушення порядку зупинення фінансових операцій коштуватиме не 34 тис. грн, а 1,7 млн грн, а невиконання законних вимог посадових осіб суб'єктів державного фінансового моніторингу обійдеться у 85-170 тис. грн.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини