Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фіскалів розділили на податківців і митників (ДОПОВНЕНО)

20 грудня 2018, 09:25
667
0
Реклама

18 грудня Кабінет міністрів схвалив з доопрацюванням постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби шляхом поділу на Державну податкову та Державну митну служби.

«Реформа ДФС створить основу для демілітаризації податкових органів, поліпшить якість послуг, що надаються платникам податків, підвищить прозорість та підзвітність роботи податкових і митних органів», - заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов. Однак при цьому податкова міліція увійде до складу Державної податкової служби.

Обидві служби будуть створені як окремі центральні органи виконавчої влади, координовані Кабміном через міністра фінансів.

Для реорганізації ДФС створять комісію, яку очолить С.Верланов.

Конкурс на керівників обох служб Кабмін має намір провести протягом трьох місяців після затвердження урядової постанови.

Стверджується, що постанова враховує рекомендації МВФ і завдання, визначені Середньостроковим планом пріоритетних дій уряду до 2020 року.

Відзначимо, що якщо Роману Насирову все-таки вдасться домогтися свого відновлення на посаді керівника ДФС, то на той час самої посади вже не буде.

ДОПОВНЕННЯ. Для якісного поділу ДФС на податкову і митну служби потрібно провести аудит баз даних цих служб. Про це заявила голова комітету з питань податкової та митної політики ВР Ніна Южаніна, повідомив «Укрінформ».

«Треба зробити з самого початку аудит баз даних, про що ми вже говоримо два роки. Це пряма норма законодавства, яка не виконано досі урядом, а без цієї роботи ми не можемо рухатися далі», - підкреслила Южаніна.

За її словами, на сьогодні не зрозуміло, наскільки інформація захищена, наскільки вона забезпечує той рівень роботи, який повинен проводитися, наскільки можуть виконуватися технічно все завдання, які планується поставити перед новими службами. Якість роботи з розділення залежить від виконавчої влади, але профільний парламентський комітет буде брати участь в роботі.

«Від депутатів буде залежати прийняття змін до Митного та Податкового кодексів. Без цього, я вважаю, що повноцінна робота двох служб взагалі не може відбутися, - сказала Н. Южаніна. - І це обов'язково повинно бути зроблено ще на цій сесії».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини