Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Тиск на український ринок праці з-за кордону посилюється

21 грудня 2018, 11:15
275
0
Реклама

Як ми писали раніше, законопроект розроблений трьома міністерствами: внутрішніх справ, праці та економіки і передбачає усунення норм, які ускладнюють працевлаштування іноземців. В першу чергу, йдеться про скасування перевірки пріоритетності - необхідність довести, що на певне робоче місце не претендують самі німці і працівники з країн ЄС, а також про скасування обмеження найму іноземців списком «дефіцитних професій».

На даний момент список таких професій в Німеччині включає 62 спеціальності та їх підгрупи: це на 14 більше, ніж у 2017 році. Згідно з новим законом, роботу в Німеччині тепер зможуть шукати і представники робітничих професій. Головна умова - документальне підтвердження кваліфікації.

Для деяких професій, наприклад, для лікарів і медперсоналу, визнання диплома вже зараз є обов'язковою умовою для працевлаштування у Німеччині. Інші ж фахівці можуть замовити індивідуальну експертну оцінку в Центральному відомстві з питань закордонної освіти (ZAB) і отримати свідоцтво про відповідність німецьким стандартам професійної підготовки.

У 2017 році, за даними Федерального статистичного відомства, в ФРН було подано близько 44 тисяч заявок на визнання кваліфікації, з них 888 - з України. Найпопулярніші серед українців визнання дипломів лікаря, фахівця з догляду за хворими, стоматолога, фармацевта і ... офісного менеджера.

Крім того, закон передбачає, що людині, що володіє визнаною в ФРН кваліфікацією і володіє німецькою мовою, дається півроку на пошук роботи. На сьогоднішній день майбутньому мігранту потрібно мати ще до в'їзду в країну підписаний трудовий договір.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини