Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оцінки інвестклімату погіршились

26 грудня 2018, 18:00
213
0
Реклама

Індекс інвестиційної привабливості України за версією топ-менеджерів компаній-членів ЄБА продовжує знаходитися у нейтральному діапазоні - 3,07 бали (за 5-бальною шкалою від «вкрай негативного» до «вкрай позитивного»).

Серед позитивних зрушень, топ-менеджери (всього опитано 115 керівників) відмічають лібералізацію валютного законодавства, відносну стабільність національної валюти та рівня інфляції, реалізацію ефективних методів протидії рейдерству, пожвавлення економіки та розвиток електронних сервісів, постійний діалог влади з бізнесом.

При цьому частка незадоволених інвесткліматом за квартал зросла з 38% до 40%, на 3 п.п. (до 25%) зменшилась кількість задоволених поточним станом бізнес-середовища.

На думку більшості респондентів, вагомих змін в інвестиційному клімату так і не відбулось. До старих проблем: неефективна боротьба з корупцією та недовіра до судової системи, додалися перестороги у зв'язку з введенням воєнного стану та передвиборчим періодом. Серед найбільших проблем інвестори також зазначили високий рівень корупції (78% респондентів критично не задоволені станом справ), недовіру до судової системи - 74%, відсутність земельної реформи - 66% та тіньову економіку - 65%.

Наразі інвестори не поспішають робити оптимістичні висновки щодо майбутнього. Так, 53% керівників компаній вважають, що бізнес-клімат в Україні залишиться незмінним у 1-му півріччі 2019 року. Так само половина респондентів вважає, що умови для їхнього бізнесу залишаться незмінними. Попри це, 42% вважають, що Україна - вигідний ринок для інвестування у найближчі півроку.

Запровадження податку на виведений капітал підтримують 32%, 18% підтримують із зауваженнями, 10% висловилися проти, 35% не змогли визначитися.

Серед найбільших очікувань - прогрес у запровадженні верховенства права та боротьбі з корупцією, політична стабільність, боротьба з контрабандою та тіньовою економікою, якісна судова реформа, вільний ринок землі, прозора приватизація, покращення інфраструктури та забезпечення захисту прав інтелектуальної власності.

Виконавчий директор ЄБА Анна Дерев'янко: «Інтегральний показник індексу тримається на приблизно постійному рівні починаючи з 2017 року. Вочевидь, на це впливають трансформаційні процеси в Україні. Природно, що напередодні виборів топ-менеджери стають більш обережними у своїх прогнозах. Тому для бізнесу важливо, щоб наступний рік не приніс радикальних змін та коливань всередині країни, маємо продовжити той курс на реформи, що задекларований».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини