Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

З валютою за кордон: що зміниться у лютому

10 січня 2019, 17:40
1885
0
Реклама

Ми писали, що Нацбанк затвердив нові правила валютного регулювання, що почнуть застосовуватись з 7 лютого одночасно з набранням чинності Закону «Про валюту і валютні операції».

Відповідно до Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей, фізична особа без письмового митного декларування може ввозити в Україну та вивозити за її межі готівкову валюту в сумі (банківські метали вартістю), що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро. Відповідно письмове декларування необхідне, якщо сума дорівнює або більша 10 000 євро.

Юридична особа ввозить в Україну або вивозить за її межі валюту без обмеження суми за умови, що таке ввезення/вивезення зумовлене господарською діяльністю. Уповноважений представник юрособи повинен письмово задекларувати митному органу в повному обсязі наявну валюту. При цьому він декларує окремо готівкову валюту і банківські метали юрособи та власні кошти.

Граничний розмір у 10 000 євро, які дозволено ввозити в Україну без письмового декларування, не змінився (чинна постанова НБУ від 27.05.2008 №148). Разом з тим, в нових правилах відсутня норма, що зобов'язує надавати документи про походження валюти та дорогоцінних металів на ту частину суми, що перевищує 10 000 євро (документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках, квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою).

***

Раніше ми писали, що обмінювати валюту можна буде й у почтових відділеннях.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини