Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

На яких порушеннях потрібно «ловити» самих перевіряючих

23 січня 2019, 08:30
2896
0
Реклама

22 січня у Торгово-промисловій палаті України відбулося засідання комітету підприємців малого та середнього бізнесу на тему: «Мораторій на перевірки бізнесу закінчився: чого очікувати бізнесу в 2019 році?».

Віце-президент ТППУ Ростислав Коробка, попередив, що 2019 рік ознаменується для бізнесу роком перевірок.

Відповідно до ст. 10 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», підприємець може не допускати до проведення перевірки або вимагати її припинення у випадку недотримання контролюючим органом встановленої процедури. Про це нагадав директор Департаменту правової роботи і державного нагляду та контролю Державної регуляторної служби Олександр Барбелюк. Говорячи про процедуру здійснення державного контролю, він підкреслив, що для проведення позапланової перевірки на підставі звернення фізичної особи необхідно отримати погодження уповноваженого в цій сфері виконавчого органу.

Говорилось і про роботу інспекційного порталу, на якому можна дізнатися про плани проведення перевірок всіх контролюючих органів (крім податківців), а також аналітику стосовно вже здійснених заходів.

Світлана Мороз, керуючий партнер компанії Dictum, на підставі судової практики 2017-2018 років розповіла про порушення в документах контролюючих органів, які дають право бізнесу не допускати їх до проведення перевірки та успішно оскаржувати неправомірні дії.

Типовими порушеннями в направленнях, повідомленнях і наказах про проведення перевірок на практиці є:

- прострочення: коли перевіряючі приходять на підприємство після терміну, який визначений в наказі про проведення перевірки;

- підписання наказу про проведення перевірки не уповноваженою особою: уповноваженою особою є керівник органу або його заступник;

- помилки при зазначенні коду ЄДРПОУ, назви та місцезнаходження підприємства;

- перевірку здійснюють особи, які не зазначені в направленні;

- неправильно зазначено назву контролюючого органу;

- проставляння на документах штампу: повинна проставлятись гербова печатка контролюючого органу;

- недійсне посвідчення перевіряючого.

Раніше ми писали про те, як підготуватись до позапланової перевірки і коли представників органів державного контролю можна не допускати до перевірки.

***

Нагадаємо, що система CONTR AGENT дозволяє дізнатися, які перевірки заплановані для конкретної юридичної особи.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини