Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні збільшився розмір лікарняних виплат

6 березня 2019, 08:30
7883
0
Реклама

Фонд соціального страхування повідомив, що середньоденний розмір допомоги з тимчасової втрати працездатності у 2018 році склав 224,4 грн. Це на 54,2 грн (31,9%) більше, ніж у 2017 році. Зазначається, що таке збільшення виплат пов'язане зі зростанням мінімальної заробітної плати та загальним зростанням фонду оплати праці.

За оцінками Фонду, загальна сума виплаченої допомоги з тимчасової непрацездатності за 2018 рік склала близько 8 млрд грн, що майже на 28% більше, ніж у 2017 році. Також повідомляється, що упродовж 2018 року було профінансовано виплати матеріального забезпечення (враховуючи допомогу по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах) для 2,5 млн застрахованих осіб.

Для отримання таких виплат роботодавець подає до Фонду заяву-розрахунок. Зазначається, що з 1.01.2018 таку заяву можна надіслати в електронному вигляді із застосуванням ЕЦП.

Водночас, за даними Держстату середня зарплата працівників знизилась.

***

Раніше ми писали про те, що наймані працівники мають вчасно задекларувати свої доходи.

Перевірте вашу компанію та своїх контрагентів прямо зараз у сервісі CONTR AGENT.

***

Нагадаємо, що в інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН містяться аналітичні матеріали, присвячені окремим аспектам трудових відносин. Наприклад, в розділі «Ситуації для бізнесу» можна прочитати:

- особливості трудових відносин з IT-фахівцем;

- звільнення співробітника за користування соцмережами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини