Суть справи: позивач оскаржив наказ підприємства про скорочення чисельності і штату працівників, на підставі якого був виданий наказ про його звільнення.
Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову, вказавши, що позивач обрав неналежний спосіб захисту свого права.
Колегія суддів цивільного суду ВС погодилась із таким висновком.
Відповідно до ч. 3 ст. 64 Господарського кодексу, підприємство самостійно визначає організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис.
Власник здійснює свої права щодо управління підприємством безпосередньо або через уповноважені ним органи відповідно до статуту (ч. 2 ст. 64 Господарського кодексу).
Верховний Суд вказав, що оскарження працівником рішення про визначення структури підприємства чи установи, про зміну в організації виробництва і праці, скорочення чисельності або штату працівників є неналежним способом захисту його прав.
Прийняття такого рішення є виключною компетенцією власника такого підприємства або уповноваженого ними органу та є складовою права на управління діяльністю підприємством.
При цьому, правом працівника залишається оспорювати правомірність його звільнення.
Відповідну постанову по справі № 755/3495/16-ц ВС прийняв 28.03.2019. ЇЇ повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Протестувати VERDICTUM можна за посиланням.
Раніше ми писали про те, що Верховний Суд скасував штраф у 87 тис. грн, накладений Держпраці.