Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент схвалив введення інституту кримінальних проступків

22 квітня 2019, 16:33
3016
0
Реклама

19 квітня Президент України підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" (законопроект №7279-д). Їм визначено принципи та критерії розмежування кримінальних проступків та злочинів, а також змінено класифікацію кримінальних правопорушень на кримінальні проступки, нетяжкі, тяжкі і особливо тяжкі злочини.

Кримінальним проступком визначено діяння (дія або бездіяльність), за здійснення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Змінами до Кримінального кодексу встановлено види кримінальних правопорушень (кримінальний проступок та злочини) і дано ним визначення. При цьому склад кримінального проступку утворено за рахунок злочинів невеликої тяжкості.

Особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, звільняється від кримінальної відповідальності . Для цього правопорушник повинен щиро розкаятися, активно сприяти розкриттю правопорушення і повністю відшкодувати завданий збиток або усунути заподіяну шкоду.

Законом також:

- погоджено питання строків дізнання і судового розгляду кримінальних проступків;

- визначено порядок застосування інституту судимості до осіб, які вчинили кримінальний проступок (особи, засуджені за здійснення проступку, після відбуття покарання, визнаються такими, що не мають судимості);

- визначено коло суб'єктів, які проводитимуть дізнання по кримінальним проступкам;

- уточнено перелік можливих негласних слідчих (розшукових) дій під час дізнання;

- унормовано питання джерел доказів;

- передбачено, що готування до кримінального проступку не тягне кримінальної відповідальності.

Крім того, управління транспортними засобами в стані сп'яніння стане кримінальним правопорушенням.

Нагадаємо, на порталі ЛІГА:ЗАКОН Бізнес є можливість підписатися на розсилку і щотижня, щоп'ятниці, отримувати дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини