Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Е-кабінет водія: нові можливості

26 квітня 2019, 17:15
4519
0
Реклама

Наприкінці грудня Головний сервісний центр МВС запустив електронний кабінет водія. Він дозволяє отримати актуальну інформацію щодо власних авто та посвідчень водія, перевірити й оплатити штрафи за адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля за VIN-кодом, а також та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.

Як повідомляє Державне агентство з питань електронного урядування, за перші чотири місяці роботи в Кабінеті зареєструвались понад 77 000 користувачів - фізичних осіб - та майже 3 500 - юридичних. За цей час користувачі подали більше 167 000 заяв онлайн. Послугу безкоштовного витягу з реєстру транспортних засобів та їхніх власників за цей час було надано близько 133 тис. разів. Також водії часто замовляли платний витяг з Єдиного реєстру (понад 7 тис.) та користувались сервісом запису в електронну чергу до сервісних центрів МВС (більш ніж 23 тис. записів).

Пропонуємо більш детально дізнатись про практичні сторони сервісу.

Як зареєструвати е-кабінет?

Створити власний кабінет на e-driver.hsc.gov.ua або на урядовому порталі може як фізична особа, так і підприємство. Основною умовою є ідентифікація за допомогою електронного підпису, BankID або MobileID. При цьому необхідно вказати електронну пошту (на неї надходитиме інформація про штрафи та можливі обтяження на ТЗ) та номер мобільного телефону (необхідний при реєстрації в електронній черзі).

Яку інформацію можна отримати за допомогою е-кабінету?

Наявність е-кабінету надає можливість отримати таку інформацію:

- чинні посвідчення водія (національне та міжнародне);

- власні ТЗ: тип і призначення, марка, модель, рік випуску, колір, дата та місце останньої реєстрації, остання операція з авто (купівля, продаж, дарування), номерний знак;

- технічні характеристики авто: кількість місць, об'єм (потужність) двигуна, тип палива, маса порожнього ТЗ та повна маса.

Надання цих відомостей входять до безкоштовних послуг кабінету. За окрему плату у 45,68 грн за VIN-кодом надається така інформація про будь-який ТЗ:

- кількість власників (фізичних та юридичних осіб) - без розкриття особистих даних;

- обмеження з експлуатації;

- проходження обов'язкового технічного контролю (на сьогодні - це не стосується приватних легкових автівок);

- наявність у власника полісу автоцивілки;

- участь (кількість випадків) у ДТП.

Додаткові можливості

Використовуючи е-кабінет можна оплатити штраф, інформація про який, як обіцяють, надходитиме швидше, у порівнянні із поштовим зв'язком. Можна також зареєструватись у електронній черзі сервісного центру для отримання послуг, що потребують особистої присутності, наприклад, обміну водійського посвідчення.

При бажанні у е-кабінеті можна замовити індивідуальні номерні знаки та одразу ж переглянути макет (МВС, між іншим, розробило проект змін, згідно яких «іменні» знаки можна буде замовити і отримати не виходячи з приміщення).

Перевірка за VIN-кодом

Така можливість вперше з'явилась у пересічних автомобілістів, які раніше при купівлі авто змушені були шукати знайомих серед правоохоронців, аби «пробити» автівку. Проте слід пам'ятати, що найбільш рання інформація у базі датована 2013 роком. Крім того, аби отримати повну картину, е-кабінет варто було б доповнити, наприклад, більш докладною інформацією про участь ТЗ у ДТП, хоча б даними Моторного (транспортного) страхового бюро (МТСБУ). До речі, в останньому на відміну від е-кабінету, інформацію про наявність полісу автоцивілки можна отримати безкоштовно.

Віднедавна в е-кабінеті водія можна замовити і оплатити виготовлення індивідуального номерного знака на авто чи мотоцикл, а також передбачити доставку готового номера кур'єрською поштою.

Нагадаємо, що Юридична компанія Juscutum, яка входить до Групи компаній ЛІГА, першою в Україні випустила прикладний мобільний додаток у сфері юридичних послуг Juscutum Legal Alarm.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини