Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ФОП, який не здійснює підприємницьку діяльність, може не платити ЄСВ – суд

12 червня 2019, 16:30
21332
0
Реклама

Суть справи: позивач звернувся до суду із заявою до ДФС про визнання протиправною та скасування вимоги щодо сплати боргу з ЄСВ. Позов мотивовано тим, що він не здійснював підприємницьку діяльність з 1997 року і з того часу працював найманим працівником.

Фіскали заперечили, вказавши, що незалежно від отримання доходу у фізичної особи-підприємця виникає обов'язок сплачувати внесок у мінімальному розмірі, який встановлено законом.

Місцевий суд позов задовольнив. Він вказав, що ФОП на спрощеній системі оподаткування, який не отримує дохід (не здійснює підприємницьку діяльність), не зобов'язаний сплачувати ЄСВ.

Закон «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» не містить застереження для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування, стосовно сплати внеску незалежно від отримання доходу.

Крім того, суд зазначив, що ДФС мало право нарахувати внесок, прийнявши вимогу про його сплату, на підставі:

- акту перевірки;

- звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів;

- бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) нараховується внесок.

Відповідне рішення по справі № 340/453/19 Кіровоградський окружний адміністративний суд прийняв 23.05.2019. З його повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Вам також може бути цікаво, що фіскали відповіли на п'ять гарячих запитань про камеральні перевірки.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Безпека підприємства, алгоритми дій для бізнесу та єдине інформаційне поле для всіх фахівців - обирайте системи ЛІГА:ЗАКОН для всієї компанії та отримуйте подарунки!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини