Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оприлюднено тарифи на використання музики в закладах

18 червня 2019, 14:30
8768
1
Реклама

Мінекономрозвитку опублікувало проект тарифів на публічне використання музичних та відео творів в громадських місцях. Проект тарифів міністерство розробило спільно з організацією колективного управління (ОКУ) "Українська ліга авторських і суміжних прав".

Тарифи формуються у рамках договору між користувачем (в особі ресторану, кафе або готелю) і ОКУ за заявою користувача. При цьому якщо з ОКУ не був укладений відповідний договір, тариф за використання однієї фонограми складає 10 мінімальних місячних заробітних плат.

При цьому спосіб розрахунку тарифу залежить від виду закладу :

Для кафе, ресторанів, барів і інших місць громадського харчування тариф розраховується так:

Тариф = КМ*40*К, де:

КМ - кількість посадочних місць;

К - коефіцієнт, який змінюється залежно від типу закладу, його місця розташування, віддаленості від центру міста тощо. Для закладів в центрі Києва, К=1, а при віддаленості від центру на 5,5 і більше кілометрів, К=0,6.

Для закладів торгівлі і інших громадських місць (таких як торговий центр, кінотеатр тощо) у проекті створена таблиця. Так, заклади, площею до 100 квадратних метрів платитимуть по 350 гривень на місяць, а заклади площею від 101 до 350 квадратних метрів платитимуть 350 +0,90 гривень за кожен квадратний метр.

Тарифами також передбачено систему знижок і знижуючих коефіцієнтів. Так, при сплаті на 3 місяці вперед, тариф буде на 3,75% менше, а на півроку року вперед - на 7,5% менше. До користувачів, які мають 10 і більше мережевих закладів, застосовуватиметься коефіцієнт 0,8. Чим більше закладів в мережі, тим меншим буде тариф.

Зібрані кошти надалі розподілятимуться між виконавцями, виробниками фонограм і відеограм по прозорим процедурам.

Раніше ми писали про те, що роялті за музику в ресторанах збиратиме Українська ліга авторських і суміжних прав.

Вас може зацікавити: розпочато підготовку до запуску нової системи збору авторського роялті.

Нагадаємо, що з допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН - можна онлайн реєструвати торгові марки в Україні, ЄС і США. Така реєстрація здійснюється цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини