$

Чоловік обізвав мера, але виграв суд, вказавши, що мав на увазі французького письменника Іва Гандона

12.07.2019, 14:00
3001
0

Відповідач довів, що порівняв посадовця з французьким письменником Івом Гандоном, оскільки він «розказує фантастичні речі»
Відповідач довів, що порівняв посадовця з французьким письменником Івом Гандоном, оскільки він «розказує фантастичні речі»

Апеляційний суд закрив справу щодо чоловіка, який звернувся до мера міста Тетіїв Київської області словом «гандон».

Відповідну постанову у справі № 33/824/2329/2019 Київський апеляційний суд прийняв 3.06.2019.

Її повний текст доступний в системі аналізу судових рішень VERDICTUM, яку можна протестувати.

За обставинами справи, громадяни висловлювали свою незгоду з діями мера на громадському зібранні з приводу зариблення річки Роська держпідприємством за ініціативою міськради. Зібрання проходило на вулиці і один із присутніх заявив, що отакі «гандони» пишуть брехню.

Місцевий суд визнав цього чоловіка винним у дрібному хуліганстві і оштрафував на 51 грн.

Сам же порушник свою вину не визнав, вказавши, що мав на увазі французького письменника-фантаста Іва Гандона, а тому це слово не є образливим і нецензурним. Однак суд не взяв до уваги такі пояснення, вказавши, що термін «гандон» має кілька значень, в тому числі і вживається як образа відносно осіб чоловічої статі.

Апеляційний суд, переглянувши відео сутички, дійшов висновку, що фразою «гандон» в контексті розмови чоловік дійсно порівняв мера з французьким письменником-фантастом, оскільки вважав, що той розказує фантастичні речі. Суд вказав на недоведеність того, що відповідач дійсно хотів образити мера, а не просто згадав прізвище письменника.

Також апеляційний суд зазначив, що вислів не був пов'язаний з явною неповагою до інших громадян, оскільки вони підтримували і активно захищали відповідача, коли мер хотів його штовхнути.

Читайте також:

- чи можна притягнути до відповідальності за висловлену в трудовому колективі образу;

- в Україні вперше засудили за кінопіратство.

Нагадаємо, що з 19 липня за реєстрацію торгової марки доведеться заплатити в 4 рази дорожче.

С помощью PatentBot в режиме онлайн 24/7/365 можно быстро и недорого регистрировать торговые марки в Украине, США и 28 странах Евросоюза. Ознакомиться с сервисом можно по ссылке.


Увійдіть, щоб залишити коментар

Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту