Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

ВС роз’яснив, коли сплачені за товар гроші можна повернути

19 липня 2019, 11:30
3842
0
Реклама

Суть справи: підприємство просило стягнути з постачальника грошові кошти за поставлений неякісний товар (обладнання) та 3% річних за користування чужими грошовими коштами. Позов мотивовано тим, що відповідач поставив позивачу неякісний товар, вартість якого на вимогу останнього не повертає.

Місцевий та апеляційний суди позов задовольнили в частині стягнення з відповідача вартості неякісного товару.

Колегія суддів Господарського суду ВС із таким висновком погодилась.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 678 Цивільного кодексу, у разі істотного порушення вимог щодо якості товару (виявлення недоліків, які не можна усунути, недоліків, усунення яких пов`язане з непропорційними витратами або затратами часу, недоліків, які виявилися неодноразово чи з`явилися знову після їх усунення) покупець має право за своїм вибором відмовитися від договору і вимагати повернення сплаченої за товар грошової суми.

Встановлені судами обставини свідчать про те, що після придбання товару - позивач неодноразово звертався до відповідача щодо дефектів у роботі придбаного комплексу, а відповідач визнавав такі дефекти як гарантійні випадки та безкоштовно усував їх.

Верховний Суд вказав, що оскільки позивач тривалий час фактично не міг користуватися поставленим обладнанням у зв`язку з неодноразовим виявленням недоліків у його роботі та необхідністю проведення відповідачем гарантійного ремонту, обґрунтованим є висновок про істотність порушення вимог щодо якості обладнання.

Відповідно, існують підстави для звернення до постачальника з вимогою про повернення сплачених грошових коштів за такий товар.

Відповідну постанову по справі № 904/3407/18 ВС прийняв 27.11.2018. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Раніше ми писали про те, що товари на митниці можна буде декларувати онлайн.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях
Схожі новини