Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рішення органів місцевого самоврядування є обов’язковими для податківців: ВС

30 липня 2019, 10:00
3988
0
Реклама

Суть справи: позивач просив скасувати податкові повідомлення-рішення, якими йому, як власнику нерухомості, нараховано податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Такі повідомлення були прийняті згідно із рішеннями міської ради, якими були змінені правила пільгового оподаткування. Так, документами було уточнено, що з 1 січня 2016 року від сплати податку звільняються люди з інвалідністю І та ІІ груп на один об'єкт житлової нерухомості (у попередній редакції кількість об'єктів, на які поширювалася пільга, не зазначалась). Позивач вказав, що відповідно до пп. 4.1.9 ст. 4 Податкового кодексу (принцип стабільності), податкові пільги не можуть змінюватись протягом року, а оскільки рішення були прийняті 21-26 січня 2016 року, то застосування внесених змін можливе лише з 2017 року.

Місцевий суд у задоволенні позову відмовив.

Апеляційний суд із таким рішенням погодився. Він підтвердив той факт, що відповідні зміни були внесені із запізненням для їх застосування у 2016 році, але мотивував своє рішення тим, що для позивача не змінювались ставки податку, а лише змінювався порядок застосування пільг.

Колегія суддів адміністративного суду ВС із таким висновком погодилась.

Відповідно до ст. 73 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», акти місцевої ради є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади.

Верховний Суд вказав, що податковий орган наділений повноваженнями по застосуванню в межах своєї компетенції вже прийнятих нормативно-правових актів, в тому числі рішень органів місцевого самоврядування, норми яких є чинними на час їх застосування та обов'язковими.

Відтак, навіть за наявності порушення принципу стабільності, враховуючи чинність такого рішення ради (оскарження якого на предмет правомірності, законності не здійснене), відповідач діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що визначені законами України.

Відповідну постанову по справі № 825/1496/17 ВС прийняв 15.05.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Систему можна протестувати.

Читайте також:

- Новий порядок перевірок Держпраці;

- Перевірки бізнесу: огляд правових подій за червень.

Нагадаємо, що в Україні з'явився бот-бухгалтер, який самостійно розраховує і сплачує податки. Переходьте за посиланням, щоб дізнатися більше про чат-бот ReporTax!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини