Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як і за що можуть звільнити пенсіонера

31 липня 2019, 10:15
20405
0
Реклама

У КЗпП не передбачені особливості для звільнення працівників, які досягли пенсійного віку, а в Україні діє принцип рівності трудових прав громадян незалежно від будь-яких обставин.

Якщо працівник, який досяг пенсійного віку, не бажає більше працювати, він може бути ініціатором припинення трудового договору, що регулюється ст. 38 КЗпП.

Але якщо працівник, який досяг пенсійного віку, бажає й надалі працювати, роботодавець може його звільнити за власною ініціативою лише у випадках, передбачених ст. 40 та 41 КЗпП. В цих статтях міститься вичерпний перелік підстав, за якими з ініціативи роботодавця може бути звільнений працівник. Звільнення працівника за будь-якими іншими підставами не дозволяється. Жодна з цих підстав не містить особливостей щодо звільнення працівників, які досягли пенсійного віку. Пенсіонери мають право працювати та мають право на пенсію, яка оформлюється Пенсійним фондом України.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівнику трудову книжку і провести з ним розрахунок. Виплата всіх сум провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення працівником вимоги про розрахунок.

Вам може бути цікаво: Підвищення пенсій в липні: кому і на скільки

В Україні запустили бота-бухгалтера ReporTax для ФОП, який вміє розраховувати та сплачувати податки, а також подавати звітність до держорганів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини