Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як оплачується робота у вихідний та святковий день

21 серпня 2019, 10:20
9104
0
Реклама

Робота працівника у вихідний день відповідно до ст.72 КЗпП за згодою сторін компенсується у грошовій формі або наданням іншого вихідного. Така робота вважається роботою у понад установлені норми.

Відповідно до ст. 2 закону «Про оплату праці», за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці виплачується додаткова заробітна плата. Вона включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством; премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Мінсоцполітики у листі від 09.12.2014 р. № 922/13/155-14 дає роз'яснення щодо компенсації за роботу у святкові (неробочі), вихідні дні.

Так, оплата праці за роботу у вихідний, святковий та неробочий день працівникам, які одержують місячний оклад, провадиться у розмірі одинарної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота у вихідний, святковий, неробочий день провадилася у межах місячної норми часу і в розмірі подвійної годинної або денної ставки понад оклад, якщо робота провадилась понад місячну норму. Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у вихідний, святковий і неробочий день. При визначенні годинної ставки для оплати відпрацьованих годин у святкові, неробочі, вихідні дні місячний посадовий оклад працівника ділиться на місячну норму тривалості робочого часу, затверджену правилами внутрішнього трудового розпорядку для даного підрозділу (працівника).

Для працівників, які працюють за графіками, робота у святкові та неробочі (вихідні) дні включається до місячної норми робочого часу, оплата праці провадиться відповідно до норм зазначеної ст. 107 КЗпП, а саме - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, але не може бути замінена іншим днем відпочинку, оскільки в такому випадку працівником не буде повністю відпрацьована встановлена йому норма робочого часу.

На підприємствах (установах, організаціях), зупинення роботи на яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, вихідні дні надаються в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності (виходу на роботу). Компенсація за роботу у вихідний день провадиться у тому випадку, коли працівник залучався до роботи безпосередньо у свій вихідний день, який визначений графіком виходу на роботу.

Читайте також: За роботу у святковий день не завжди надається інший день відпочинку

Як оподаткувати оплату праці у понаднормовий час?

Відповідно до підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу, доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту) включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

Зокрема, підпунктом 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу передбачено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.

Розрахунок податкових зобов'язань з оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, проводиться податковим агентом (у тому числі роботодавцем, органами Пенсійного фонду України).

Відтак, доходи, нараховані працівнику у вигляді заробітної плати та прирівняних до неї виплат, в тому числі оплата за роботу у вихідні дні, підлягають оподаткуванню податком з доходів фізичних осіб та військовим збором.

Cудові рішення у справах з трудового права ви можете знайти у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ в VERDICTUM можна за посиланням.

Читайте також:

- Порядок звільнення працівників: що необхідно знати роботодавцю

- ТОП-5 судових рішень, корисних для бізнесу

- Адміністративний суд ВС вирішив, що «лікарняні» не є заробітною платою

Якщо ви вирішили відкрити власну компанію в Україні, ви можете зареєструвати ТМ за допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини