Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Кабмін змінив порядок справляння єдиного збору з транспортних засобів на кордоні

28 серпня 2019, 15:54
3664
0
Реклама

Порядок справляння єдиного збору у пунктах пропуску через державний кордон викладено в новій редакції. Відповідна постанова Кабміну від 21 серпня № 782 набуває чинності через 90 днів з дня публікації.

Єдиний збір справляється одноразово в пункті пропуску через державний кордон, при ввезенні транспортного засобу (контейнера) на митну територію України (зокрема, з метою транзиту).

Збір стягується по єдиному платіжному документу - уніфікованій митній квитанції.

Тепер єдиний збір розраховуватиметься за двома формулами:

- за проїзд транспортних засобів автомобільними дорогами України;

- за проїзд транспортних засобів з перевищенням встановлених розмірів загальної маси, осьових навантажень та (або) габаритних параметрів.

Раніше єдиний збір складався з плати за здійснення контролю вантажу і транспортного засобу, плати за проїзд по автомобільних дорогах, додаткової плати за проїзд автомобільного транспортного засобу з перевищенням встановлених загальної маси, осьових навантажень і габаритних параметрів.

Нагадаємо, єдиний збір встановлено Законом про єдиний збір, який стягується в пунктах пропуску(пунктах контролю) через державний кордон України щодо автобусів, вантажних авто, ваговитих і великогабаритних автотранспортних засобів, а також залізничних вагонів, контейнерів, що перетинають державний кордон України.

Єдиний збір включає вартість витрат, пов'язаних з:

- відновленням автомобільних доріг;

- здійсненням уповноваженими органами в пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України фітосанітарного, ветеринарно-санітарного та державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин, в розмірі, що не перевищує розміру плати за проведення перевірки документів на товар і транспортний засіб (контейнер);

- проведенням органами доходів і зборів у пунктах пропуску (пунктах контролю) через державний кордон України заходів офіційного контролю відповідно до статті 319 Митного кодексу України у формі попереднього документального контролю.

Нагадаємо, в Укравтодорі пропонують ввести плату за проїзд по дорогах для великовантажного транспорту.

Перевірити вашого контрагента на благонадійність, зокрема, компанію з перевезення вантажів можна з допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини