Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні почали забороняти склити балкони

31 серпня 2019, 10:00
7651
0
Реклама

Управляюча компанія, яка обслуговує ЖК «Сканді» звернулась до управління містобудування та архітектури із проханням заборонити встановлювати системи кондиціонування на фасадах будинків, утеплення, скління, розширення балконів та лоджій. Про це пише Трибуна Бровари.

Справа у тому, що фасад цих будинків оздоблений дорогою клінкерною плиткою, тож встановлення кондиціонерів та інші «покращення» фактично є втручанням у конструктивні елементи будинку та погіршують його експлуатацію. Таке втручання в конструктивні елементи будинків є адміністративним правопорушенням. Право на складання протоколу мають управляючі компанії або ЖЕКи (ст. 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Радник міського голови Григорій Голубовський зауважив, що погодження встановлення кондиціонерів, зміни форми балконів, лоджій - є функцією управляючої компанії, ОСББ або іншого балансоутримувача. Складність полягає в тому, що всі будинки колишньої комунальної форми власності (в місті таких понад 300) наразі не мають балансоутримувуча, не обрали управляючу компанію та не створили ОСББ. У таких випадках встановлення кондиціонерів та інші зміни конструктивних елементів будинків власник квартири/приміщення має погоджувати з усіма іншими співвласниками будинку, що, звісно, занадто ускладнює процедуру. Але, якщо цього не зробити, такі дії будуть вважатися порушенням.

Тим не менш, виконком прийняв рішення, яким заборонив облаштовувати нові та розширювати існуючі віконні та балконні прорізи, встановлювати системи кондиціонування на фасадах будинків, утеплювати, склити та розширювати балкони та лоджії.

У поданні до проекту рішення, який розроблений управлінням містобудування та архітектури, наголошується, що проект створений з метою підвищення відповідальності власників (управителів) багатоквартирних житлових будинків щодо забезпечення належного утримання, капітального ремонту, перепланування будинків та споруд, запобігання порушень замовниками будівництва об'єктів у м. Бровари. При цьому чиновники посилаються на ДБН В.3.2.-2-2009 «Житлові будинки. Реконструкція і капітальний ремонт» та ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки».

Управляюча компанія ЖК «Скандія» поки що єдина, яка системно підійшла до цього питання і навіть домоглася поширення цих норм усім містом.

Читайте також: Мінрегіон має намір створити електронний кабінет забудовника

Раніше ми писали про те, що в Україні змінюються правила будівництва житлових будинків. Читати і дивитися фото можна тут.

Відстежувати нові і важливі судові рішення зручніше у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ в VERDICTUM можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини