Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українців захистять від прихованих комісій та процентних ставок за кредитами

3 вересня 2019, 15:12
3865
0
Реклама

Депутати "Слуги народу" взялися за захист прав споживачів фінансових послуг. Відповідний законопроект № 1085 зареєстровано у Верховній Раді 29 серпня.

У пояснювальній записці до проекту зазначено, що Закон України "Про захист прав споживачів" приділяє недостатньо уваги сфері фінансових послуг, а більшість споживачів взагалі не розуміють і не знають своїх законних прав через украй низький рівень фінансової грамотності.

Проведені дослідження показали, що задекларована банком номінальна процентна ставка споживчого кредиту (який би її розмір не встановлювався - 4%, 12%, 18%, 25%) часто виявляється значно менше від розміру реальної процентної ставки. Зокрема, були виявлені випадки, коли розмір реальної ставки за споживчими кредитами без урахування додаткових послуг третіх осіб досягав 75% (при номінальній ставці 10%), тоді як її розмір з урахуванням послуг третіх осіб досягав 155% . Тобто, розмір реальної ставки за споживчими кредитами за рахунок додаткових і супутніх послуг третіх осіб може вирости удвічі.

Запропонований законопроект передбачає наступні блоки змін :

- наділення НБУ, НКЦПФР та Нацкомфінпослуг повноваженнями застосовувати до фінустанов заходи впливу та накладати адміністративні стягнення за порушення прав споживачів;

- доповнення КпАП нормами, які чітко визначають певні порушення прав споживачів фінансових послуг як склад адміністративного правопорушення;

- зміни до Закону про споживче кредитування, якими передбачено розширити визначення загальних витрат по споживчому кредиту шляхом включення до нього усіх витрат споживача, включаючи додаткові та супутні послуги третіх осіб.

Також законопроект пропонує доповнити Закон новими додатками, якими встановити єдиний для усіх фінансових установ-кредитодавців формат розрахунку загальної вартості кредиту для споживача та єдину формулу розрахунку реальної річної процентної ставки, результати розрахунків яких мають бути вказані в договорі про споживчий кредит.

Так, ненадання або несвоєчасне надання споживачу фінансових послуг інформації про умови їх надання тягнуть накладення штрафу від 50 до 100 НМДГ (від 850 до 1700 грн.), а при повторному порушенні штрафи збільшаться удвічі.

Вже зараз у Раді зареєстровано близько 20 законопроектів, що стосуються бізнесу, тому підприємцям варто очікувати змін.

Академія ЛІГА:ЗАКОН запрошує на заходи у вересні!

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче отримати юридичні послуги.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини