Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

У Києві планують скасувати окремі платежі за обслуговування будинкових лічильників

4 вересня 2019, 10:00
1588
0
Реклама

Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв розказав, що в адміністрації пропонують скасувати норму законодавства щодо окремих платежів за обслуговування будинкових приладів обліку теплової енергії, гарячого водопостачання. Зараз ця норма міститься в законі «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та регламентує сплату внеску за обслуговування. Внесок відображається у квитанції окремим рядком. Міська влада ж пропонує включити цей внесок до тарифів на комунальні послуги.

За словами Пантелєєва, включення вартості обслуговування лічильників у тариф покладе відповідальність за технічний стан і справну роботу обладнання постачальників послуг, а не будинкову громаду, яка ще не готова до такої самоорганізації.

Київська міська державна адміністрація повинна встановити зазначені внески і запровадити їхні нарахування за IV квартал 2019 року. А розміри цих внесків встановлюють органи місцевого самоврядування.

Скільки доведеться платити?

Відповідно до розрахунку, що були здійснені ПрАТ «АК «Київводоканал», за обслуговування вузлів комерційного обліку централізованого водопостачання, розмір внесків становить від 89 коп. до 113 грн у квартал за одне приміщення в будинку.

Петро Пантелеєв пояснив: «Розмір внеску залежить від кількості квартир у будинку, тобто ми отримаємо дискримінаційні нарахування - для однієї квартири вони становитимуть кілька гривень, а для іншої - кілька сотень гривень. Включення вартості обслуговування лічильників до тарифу і пропорційний розподіл є більш доцільним та справедливим».

Читайте также:

- Комунальні послуги не можуть відключити у випадку наявності заборгованості: суд

- Киянам можуть підвищити тарифи на холодну воду

Cудові рішення щодо оскарження неправомірних донарахувань за кредитними до нарахуваннями, ви можете знайти у системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ в VERDICTUM можна за посиланням.

Нагадаємо, що модуль «Калькулятор розрахунку заборгованості та штрафних санкцій» Інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН допоможе розрахувати суму заборгованості з урахуванням інфляції, а також штрафні санкції. Тестовий доступ до ІПС можна отримати тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини