Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк знову знизив облікову ставку

5 вересня 2019, 17:15
341
0
Реклама

Національний банк знизив облікову ставку до 16,5% річних з 6 вересня 2019 року. Регулятор продовжує цикл пом'якшення монетарної політики, оскільки очікує уповільнення інфляції до цілі 5%.

Про це повідомили на сайті Нацбанку.

Зазначається, що інфляція в липні (9,1% у річному вимірі) була вищою за траєкторію прогнозу, опублікованого в останньому Інфляційному звіті. За оцінками Нацбанку, у серпні інфляція знизиться, втім, все ще залишатиметься вище прогнозної траєкторії.

“Таке відхилення зумовлене насамперед тимчасовими чинниками з боку пропозиції продуктів харчування, зокрема овочів. Водночас базова інфляція (7,4% у річному вимірі в липні) відповідала прогнозу Національного банку. Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Однак, розширення внутрішнього попиту та підвищення заробітних плат продовжували гальмувати уповільнення інфляції”, - йдеться в повідомленні.

Останній раз Нацбанк знижував облікову ставку в липні 2019 року до 17%.

Читайте також:

- змінено черговість задоволення вимог вкладників банків, що ліквідуються

- українців захистять від прихованих комісій та процентних ставок за кредитами

- банки можуть перейти на цілодобовий прийом платежів до 2021 року

Академія ЛІГА:ЗАКОН запрошує на заходи у вересні!

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче отримати юридичні послуги.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини