Головне науково-експертне управління ВР розглянуло законопроект №1036-1«Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та прозорості діяльності Верховної Ради України», який був прийнятий в першому читанні зі скороченими термінами підготовки 13 вересня.
Стежте за оновленнями в модулі "Законопроекти" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовим доступом до продуктів ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна скористатися тут
Зокрема пропонується встановити, що підписані Президентом закони публікуються в газеті «Голос України» та у Відомостях Верховної Ради України, а також розміщуються на офіційному веб-сайті Верховної Ради. Публікація законів та інших актів Верховної Ради у цих друкованих засобах масової інформації або їх розміщення на офіційному веб-сайті є офіційним опублікуванням.
Відповідні зміни хочуть внести в ч.1 ст. 139 Закону «Про Регламент Верховної Ради України», чинна редакція якої не передбачає, що розміщення законів на офіційному сайті Верховної Ради є їх офіційним опублікуванням.
Читайте також: Держбюджет 2020: основні показники, видатки та мінімальна зарплата
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Конституції, закон набирає чинності через десять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом, але не раніше дня його опублікування.
Головне науково-експертне управління зазначило, що офіційне оприлюднення законодавчого акту шляхом розміщення його тексту на офіційному сайті Парламенту викликає побоювання щодо забезпечення автентичності його тексту, адже електронні бази є вразливими для стороннього втручання.
Управління дійшло висновку, що законопроект № 1036-1 потребує доопрацювання.
Читайте також:
Перші кроки та рішення нової влади
ТОП-5 судових рішень у сфері захисту бізнесу
Нова податкова служба оновила план перевірок бізнесу
В Україні буде два регулятори ринку фінансових послуг
Перевірте потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.