Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Прийнято Закон про охорону прав на компонування напівпровідникових виробів

19 вересня 2019, 11:22
1896
0
Реклама

Сьогодні, 19 вересня, Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно вдосконалення охорони прав на компонування напівпровідникових виробів (законопроект № 1062).

Законопроект спрямований на захист інтелектуальної власності розробників напівпровідникових виробів, а також їх компонувань і передбачає імплементацію вимог статей 224 - 227 Угод про асоціацію, а також положень Директиви Ради N 87/54/ЄЕС від 16 грудня 1986 року про правову охорону топографій напівпровідникових виробів у національне законодавство.

Закон оновлює термінологію, уточнює умови надання правової охорони, змінює вимоги до заявки на реєстрацію і удосконалює порядок проведення експертизи заявок.

Зокрема, не визнаватиметься порушенням прав використання зареєстрованого компонування шляхом її відтворення з метою аналізу, оцінки або вивчення концепцій процесів, систем або прийомів, втілених в топографію, або самої топографії. Проте виняткові права заявника включають можливість дозволяти або забороняти комерційне використання або імпорт з цією метою топографії або напівпровідникового продукту, зробленого шляхом використання топографії.

Крім того, змінюється розрахунок терміну дії виняткових майнових прав інтелектуальної власності на компонування напівпровідникового виробу. Термін дії виняткових майнових прав інтелектуальної власності на компонування напівпровідникового виробу збігає через десять років, які починають рахувати від дати представлення заявки на компонування. Проте за новими правилами ці десять років можуть починати відраховувати і від закінчення календарного року, в якому топографія була вперше використана на комерційній основі де завгодно у світі, залежно від того, яка дата раніше.

Рекомендуємо: ТОП-5 показових судових рішень 2019 року в сфері інтелектуальної власності

Про перші кроки і рішення нової влади читайте тут

Нагадаємо, зареєструвати торгову марку можна з допомогою PatentBot - інноваційного партнерського сервісу ЛІГА:ЗАКОН. Сервіс доступний цілодобово. Ознайомитися з сервісом можна за посиланням.

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь в конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини