Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українського шампанського не буде, але може з'явитися гуцульська бринза та карпатський мед: прийнято Закон

20 вересня 2019, 13:20
835
0
Реклама

20 вересня Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень (законопроект № 1065).

До законопроекту надійшло 85 пропозицій, 82 з яких враховано. Закон прийнято з урахуванням правок Комітету щодо термінів набрання чинності.

Географічним зазначенням вважатиметься найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим географічним місцем походження, та хоча б один з етапів його виробництва (виготовлення (видобування) та/або переробки та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території.

Назви таких товарів захищаються законом в системах національного та міжнародного права.

Право на державну реєстрацію географічного зазначення матимуть об'єднання осіб, які у вказаному географічному місці виробляють товар та добувають і переробляють сировину для товару.

Організаційно-правова форма або склад таких об'єднань не має значення.

Одна фізична або юридична особа має право на реєстрацію географічного зазначення у разі, коли:

- вона є єдиним виробником, який в цьому географічному місці виробляє товар або видобуває/переробляє сировину і бажає подати заявку на реєстрацію географічного зазначення;

- географічна територія, на якій здійснюється виробництво (видобування) та/або переробка та/або приготування товару, має характеристики, які суттєво відрізняються від прилеглих територій, або характеристики товару відрізняються від товарів, вироблених на прилеглих територіях.

Для реєстрації географічного зазначення товару, для якого заявляється це зазначення, повинен відповідати специфікації.

Специфікація товару повинна містити найменування (як назва місця походження товару або географічне зазначення), назву і опис товару, межі географічного місця, де виробляється товар, докази того, що товар походить з відповідного географічного місця, опис способів виробництва товару відомості про взаємозв'язки особливої якості з географічним середовищем, назву та адресу спеціально уповноваженого органу, особливі правила маркування.

Про перші кроки та рішення нової влади читайте тут

Також рекомендуємо: ТОП-5 показових судових рішень 2019 року в сфері інтелектуальної власності

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь у конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний професійний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче скористатися юридичними послугами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини