Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Розмитнити "євробляхи" за спрощеним порядком можна до 31 грудня: Закон набув чинності

23 вересня 2019, 12:15
4564
0
Реклама

22 вересня набув чинності Закон № 73 - ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про відтермінування застосування штрафних санкцій за порушення порядку ввезення транспортних засобів на митну територію України".

Законом, тимчасово, до 31 грудня 2019 включно, відновлено дію пунктів 9-2 і 9-3 "Прикінцевих та перехідних положень" Митного кодексу України, якими встановлено, що ввезені з 1 січня 2015 року авто розмитнюються відповідно до тимчасового порядку, затвердженого Кабміном. За такі автомобілі окрім митних платежів передбачено добровільну сплату до державного бюджету фізичною особою коштів у розмірі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.).

Також до кінця 2019 року відтермінували штрафи за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту через територію України.

Штрафні санкції діяли з 22 серпня. Водії у разі перевищення строку транзиту або тимчасового ввезення авто від 20 до 30 діб повинні були заплатити штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більше ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розукомплектовування розмір штрафу досягає 170 тис. грн або конфіскація авто. Окрім цього, передбачена відповідальність за передачу таких авто у володіння або розпорядження іншій особі, а також їх використання в комерційних цілях - штраф 34 тис. грн.

Нагадаємо, запровадження штрафів вже відкладали двічі. Крім того, Президент подавав законопроект (№10462), яким пропонував відстрочити дату початку застосування штрафних санкцій, але рішення так і не прийняли.

Читайте також:

"Євробляхи" розділять на дві категорії з різними ставками розмитнення

МВС готується до повернення обов'язкового техогляду автомобілів

ДТП: як варто діяти

ВС пояснив, коли водій може уникнути адміністративної відповідальності

Поліція може евакуювати авто лише із фото- або відео фіксацією

Зверніть увагу: за допомогою інструментів ІПС «ЛІГА:ЗАКОН» можна порівнювати редакції будь-яких нормативних актів та оперативно отримувати інформацію про зміни в документі. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини