Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Фіктивне підприємництво декриміналізували: Закон завтра набуває чинності

24 вересня 2019, 10:23
2115
0
Реклама

З Кримінального кодексу виключать статтю 205 про фіктивне підприємництво. Відповідний Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України і Кримінального процесуального кодексу України відносно зменшення тиску на бізнес" офіційно опублікований та набуває чинності 25 вересня.

Про те, з якою метою законодавець декриміналізував фіктивне підприємництво і як це позначиться на бізнесі, в ексклюзивному інтерв'ю для порталу ЛІГА:ЗАКОН Бізнес розповів Олексій Некрасов, адвокат, радник адвокатської фірми Pragnum, фахівець в галузі захисту бізнесу. Дивіться інтерв'ю тут

Закон дозволить розглядати створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, відносно яких є заборона, як готування до злочину. В той же час власне прикриття такої незаконної діяльності за допомогою фіктивного підприємництва зможе розглядатися як спосіб скоєння певних злочинів (зокрема, ухилення від сплати податків, зборів, шахрайства тощо).

Також підвищується розмір сум фактичного ненадходження до бюджету податків, зборів і інших обов'язкових платежів для встановлення наявності ознак складів злочинів, передбачених ст. 212 КК. А саме пропонується визначити:

- під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (зараз - тисячу);

- під великим розміром коштів слід розуміти суми, які в п'ять тисяч і більше разів перевищують встановлені НМДГ (зараз - три тисячі);

- під особливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів, інших обов'язкових платежів, які в сім тисяч і більше разів перевищують встановлені НМДГ (зараз - п'ять тисяч).

Нагадаємо, для норм адміністративного і кримінальго законодавства в частині кваліфікації злочинів або правопорушень сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги. Розмір податкової соціальної пільги можна дізнатися в довіднику ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовим доступом до продуктів ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна скористатися тут.

Крім того, збільшено розмір штрафів за ухилення від сплати податків (ст.212 КК).

Так, за умисне ухилення від сплати податків в значних розмірах встановлений штраф від трьох до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (було від однієї до двох тисяч), а за ті ж дії, вчинені за попередньою змовою або у великих розмірах, - від п'яти до семи тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів (були від двох до трьох тисяч).

Дізнатися чи потрапила ваша компанія в графіки планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Про перші кроки і рішення нової влади читайте тут

ЛІГА:ЗАКОН запрошує представників бізнесу взяти участь в конференції Safe Side 2.0, яка відбудеться 9 жовтня. Детальніше про захід за посиланням

Читайте також коментар експерта щодо деяких нюансів прийнятого Закону

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини