Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Рада ухвалила закон, який дозволить бізнесу проходити митницю за спрощеною процедурою

2 жовтня 2019, 16:22
4047
1
Реклама

Сьогодні Рада прийняла Закон про внесення змін до Митного кодексу (проект №1048).

Законом запроваджується інститут авторизованих економічних операторів - підприємств, яким органами доходів і зборів надано авторизацію та відповідні преференції для спрощення проходження митниці. Аналогічний інститут функціонує в ЄС.

Так, Державна митна служба буде надавати спеціальним суб'єктам господарювання особливий статус - авторизованого економічного оператора або АЕО.

Які переваги мають статус АЕО?

Статус АЕО підтверджує найвищий ступінь довіри митниці до підприємства і, як наслідок, дає можливість застосовувати найбільший перелік спеціальних спрощень та користуватися перевагами під час здійснення митних формальностей щодо товарів, які переміщуються такими підприємствами.

Отримання статусу АЕО відкриває зелене світло в міжнародній торгівлі, зокрема в країнах, що приєдналися до співпраці та домовилися про взаємну акредитацію.

Статус уповноваженого економічного оператора підтверджується сертифікатом, який визнається на всій митній території України. АЕО може отримати сертифікати на спрощення митних процедур, про безпеку та надійність або обидва одразу.

Підприємство, яке отримало авторизацію АЕО-С, користується такими перевагами:

Товар таких підприємців буде розмитнюватись у першу чергу та за спрощеною процедурою. Для них буде окремо облаштована митна смуга, а також наданий логотип АЕО.

Як отримати статус АЕО?

Для того, щоб отримати статус АЕО необхідно буде подати до Митної служби перелік документів, визначений п. 9 ст. 12 закону. Строк розгляду заяви - 13 тижнів, проте він може бути подовжений.

Декларувати товари можна буде онлайн: до 01.01.2020 має бути розроблений та впроваджений порядок подання та обробки в електронній формі документів, що додаються до митної декларації.

Проте, відповідно до закону, протягом першого року після початку дії закону Митна служба не зможе розглядати одночасно більше 10 заявок підприємств для отримання статусу АЕО, а протягом другого та третього - не більше 20 та 30 підприємств відповідно. Тож, скоріш за все, підприємці не почнуть масово отримувати статуси АЕО.

Для надання авторизації АЕО застосовуються такі критерії (далі - критерії АЕО):

1) дотримання вимог митного, валютного та податкового законодавства України, а також відсутність фактів притягнення до кримінальної відповідальності;

2) належна система ведення бухгалтерського обліку, комерційної та транспортної документації;

3) стійкий фінансовий стан;

4) забезпечення практичних стандартів компетенції або професійної кваліфікації відповідальної посадової особи підприємства;

5) дотримання стандартів безпеки та надійності.

Закон набуває чинності з дня опублікування.

Читайте також:

ТОП-10 ділових новин тижня

В Раді зареєстровано близько 20 законопроектів, які стосуються бізнесу

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини