Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Посилено відповідальність за порушення реєстраційних процедур

3 жовтня 2019, 17:16
1560
0
Реклама

На засіданні 3 жовтня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» (законопроект № 1056-1).

Документ передбачає припинення діяльності акредитованих суб'єктів. В пояснювальній записці йдеться про те, що значна їх кількість брала активну участь у сумнівних або і відверто злочинних реєстраційних діях.

Крім того, впроваджується принцип одночасності вчинення нотаріальної дії та державної реєстрації прав, коли реєстраційна дія проводиться нотаріусом, який посвідчив відповідний документ щодо речового права.

Читайте також: боротися з рейдерством тепер можна онлайн

Також посилено відповідальність за порушення реєстраційних процедур.

Зокрема, за порушення встановлених строків для проведення державної реєстрації юридичної особи, ФОП або громадського формування, вимагання не передбачених законом документів, а також інші порушення встановленого законом порядку її проведення державної реєстрації встановлено штраф від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (за чинними нормами - від двохсот до чотирьохсот).

Серед врахованих до другого читання правок до додкументу передбачено, зокрема, посилення відповідальності за повторне протягом року порушення реєстраційних процедур. За таке порушення встановлено накладення штрафу від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (чинна редакція передбачає від 400 до 500 НМДГ).

Закон набере чинності через десять днів з дня його опублікування.

Раніше ми писали про те, що пайовий внесок на інфраструктуру при будівництві скасують.

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомленням, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Перевірте ваших контрагентів прямо зараз за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини