Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держпраці може перевіряти підприємства без попередження

9 жовтня 2019, 16:44
2379
0
Реклама

Голова Держпраці Роман Чернега в інтерв'ю UBR.ua розповів, як проводяться перевірки бізнесу за новою процедурою.

Роман Чернега зауважив, що роботу інспекції повністю відновлено з кінця серпня-початку вересня. Держпраці тепер може без попередження приходити на будь-які підприємства з перевірками.

При дрібних порушеннях інспекція обмежується лише приписом. Наприклад, при дрібних порушеннях після виплати зарплат і надання відпусток. Якщо порушення усувають впродовж 10 днів після припису, то штрафу не буде. Раніше штрафували на декілька тисяч гривен.

Кого перевіряють в першу чергу?

У зоні ризику заклади громадського харчування, сільське господарство та будівництво. Найбільше порушень трудового законодавства фіксується в дрібному і середньому бізнесі. Особливо по частині офіційного оформлення працівників.

Дізнатися чи потрапила ваша компанія до графіка планових перевірок можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Які порушення найбільш поширені?

Відсутність трудових договорів і ненадання відпустки. У цьому плані є, наприклад, окрема категорія, яка стосуэться самотніх матерів.

"У 2018 році з нашою допомогою офіційно оформили додатково 380 тис. нових працівників, цього року - 242 тисячі (при тому, що з травня по серпень фактично перевірок не було). До кінця 2019-го плануємо переступити відмітку в 300 тис. Це не один мільярд гривень додаткових надходжень до місцевих та державного бюджету", - зауважив керівник відомства.

Скільки штрафів вже нарахували підприємствам?

За 2018-2019 нараховано штрафів на 1,2 млрд. грн, але практично усі зараз оспорюються в судах.

В той же час, Голова Держпраці зауважив, що штрафи - крайній захід. Покарання не є самоціллю і завдання наповнювати бюджет таким чином у інспекції немає.

Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" інформаційно-правових систем ЛІГА :ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Читайте також:

У Держпраці розповіли про нові правила нарахування штрафів бізнесу

Визначено 13 причин для нових перевірок Держпраці

Штрафи Держпраці можуть істотно зменшити

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини