Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Копія документа може бути належним доказом у справі при дотриманні двох умов

10 жовтня 2019, 12:05
7394
0
Реклама

Суть справи: колишня працівниця звернулась до суду із позовом про зміну дати її звільнення шляхом внесення до трудової книжки відповідного запису.

Місцевий та апеляційний суди задовольнили позовні вимоги.

Подаючи касаційну скаргу відповідач вказав, що позивачка намагається ввести суд в оману, зазначаючи, що дублікат трудової книжки вона не отримувала, оскільки саме копію сторінок зазначеного дублікату, посвідчену належним чином, вона подає як додаток до своєї позовної заяви.

Читайте також: суд не може закрити справу, не вирішивши клопотання про витребування доказів

Колегія суддів Адміністративного суду ВС скасувала рішення судів попередніх інстанцій та направила справу на новий розгляд до місцевого суду, зазначивши таке.

Відповідно до ст. 94 КАС письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено КАС.

Відповідно до ч. 9 ст. 79 КАС, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.

Відповідну постанову по справі № 810/719/18 ВС прийняв 17.07.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Також судову практику ви можете знайти в модулі "Судова практика" ІПС ЛIГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Вам також може бути цікаво:

- ВС визнав недійсним договір дарування майна, щодо якого здійснюється судовий розгляд

- Суд скасував арешт коштів боржника, що надходять на рахунок як зарплата

- Голосові повідомлення в месенджерах є електронними доказами

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини