Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Забудовники не сплачуватимуть пайовий внесок у розвиток інфраструктури

16 жовтня 2019, 16:53
2662
0
Реклама

16 жовтня в "Голосі України" офіційно опублікований Закон № 132 - IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні". Законом скасовується обов'язковий пайовий внесок при будівництві і обов'язковість проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, що передаються в заставу. Також Законом запроваджується інститут довірчої власності. Детальніше про нововведення читайте тут.

Договори про сплату пайового внеску, укладені до 1 січня 2020 року, залишаються дійсними і продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

Впродовж 2020 року замовники будівництва на земельній ділянці в населеному пункті повинні перераховувати до відповідного місцевого бюджету кошти для створення і розвитку інфраструктури населеного пункту (тобто впродовж 2020 року діятиме перехідний період, а остаточно внесок буде скасований з 2021 року). При цьому розмір пайової участі складає (якщо менший розмір не встановлений рішенням органу місцевого самоврядування, діючим на день набуття чинності Закону):

для нежитлових будівель та споруд - 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта;

для житлових будинків - 2 % вартості будівництва об'єкта, що розраховується відповідно до основних показників опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України, затверджених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну житлову політику і політику у сфері будівництва, архітектури, містобудування.

Перевірити благонадійність забудовника можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

А уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості

Читайте також:

В Україні змінюються правила будівництва житлових будинків: ФОТО

Безпечна купівля житла: поради від Мін'юсту

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини