Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Оприлюднено проект про скасування трудових книжок

22 жовтня 2019, 13:39
4904
0
Реклама

Нещодавно Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет анонсував скасування обов'язковості трудових книжок, наразі стали відомі подробиці такої ініціативи Закону в оприлюдненому проекті Закону, який розробили в Пенсійному фонді.

Так, при укладенні трудового договору потрібно буде надати наступні документи:

- паспорт або інший документ, що посвідчує особу,

- трудову книжку (за наявності),

- заяву про прийняття на основне місце роботи або за сумісництвом,

- у випадках, передбачених законодавством, - документ про освіту і про стан здоров'я і інші документи.

Облік трудової діяльності працівника вестимуть в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб. Облік можна також вести з використанням трудової книжки, якщо це передбачено колективним договором.

В день звільнення роботодавець буде зобов'язаний надати копію наказу про звільнення та трудову книжку (у разі її ведення в паперовій формі).

Страховий стаж обчислюватиметься згідно з даними Реєстру застрахованих осіб, у тому числі за даними про трудову діяльність, а за періоди до 1 січня 2004 року, які не внесені в Реєстр - згідно з порядком, встановленим раніше.

У Реєстрі міститиметься інформація про загальний стаж роботи, включаючи стаж до 2004 року. Цей розділ облікової картки і буде електронною трудовою книжкою. Інформація про стаж до 2004 року вноситиметься на підставі трудової книжки і інших документів, що підтверджують стаж.

Реєстр застрахованих осіб також міститиме інформацію про освіту, оцифровані фото і зразок підпису, номер телефону та e-mail, відомості про трудові відносини (про прийняття на роботу, присвоєння розряду, переклад, звільнення і так далі), інформацію про основне місце роботи, а також про особливий статус(ветерани війни, особи з інвалідністю, особи з судимістю, заробітчани, пільговики).

Дізнатися більше про організацію праці на підприємстві, умови прийняття на роботу та нюанси звільнення співробітників можна в модулі "Ситуації для бізнесу" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Системи можна протестувати за посиланням

Нагадаємо, Верховний Суд роз'яснив, як підтверджується стаж роботи без запису в трудовій книжці.

Працедавцям заборонять цікавитися сімейним станом найнятого робітника.

Трудові риски працедавців: Держпраці та інші тренди .

На Платформі ЛІГА:ЗАКОН з'явився новий сервіс - Національний юридичний каталог України Liga:BOOK. Сервіс створено для юристів, а також для тих, хто хоче скористатися юридичними послугами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини