Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Форум “Бізнес без паперу”: держава та комерційні компанії мають діджиталізуватися одночасно

29 жовтня 2019, 11:52
512
0
Реклама

25 жовтня в Києві представники бізнесу та держави говорили про те, як пришвидшити процес діджиталізації в країні й безболісно впровадити необхідні зміни.

Україна із запізненням наслідує приклад інших країн, тому на часі прискорення цифрової трансформації. Перший блок Форума був присвячений ефективній взаємодії комерційних компаній та держави. Учасники івенту дізналися, як реформуватиметься сфера держпослуг і як бізнес може долучитися до цього процесу.

“Держава повинна бути зручним сервісом для громадян та бізнесу. Саме таким принципом керується Мінцифра у своїй роботі. Один із наших перших кроків - створення онлайн-сервісу державних послуг «Дія». Відтепер ми не просто переводимо в онлайн застарілі офлайн-послуги, ми робимо їх повний реінжиніринг. В першу чергу на порталі будуть доступні такі важливі для бізнеса послуги, як відкриття ФОП та реєстрація ТОВ на модельному статуті. Але зрозуміло, що ми не можемо охопити все. Тому закликаємо бізнес долучитись до нашої роботи, тестувати нові послуги та надавати свої пропозиції”,- зазначив Олександр Борняков, заступник міністра цифрової трансформації з питань розвитку ІТ-галузі.

Скільки можна заощадити від ведення безпаперового бізнесу? Читайте тут

Та бізнес не повинен просто чекати на стимули від держави, а має змінюватися одночасно, можливо, й навіть із випередженням. Представники провідних українських компаній розповіли про цифрові сервіси, завдяки впровадженню яких їм вдалося стати більш ефективними. За словами спікерів, сьогодні бізнес не може обійтися без використання електронних документів та хмарних сервісів. Їхній досвід уже довів, що це не лише безпечно та економічно вигідно, а ще й має суттєвий позитивний вплив на довкілля.

“За останні 20 років обсяг споживання паперу збільшився на чверть і ця тенденція зберігається. При цьому 1 тонна паперу - 17 дерев, 26 тисяч літрів води, 4000 кВт електроенергії і 240 літрів палива. Ось тільки декілька важливих цифр, які показують розмір «катастрофи». Ми впевнені, що чим активніше ми впроваджуємо безпаперові технології, тим більш значний наш внесок у турботу про природу. Діджиталізація, цифрові сервіси, електронний документообіг - нові рішення істотно прискорюють процеси й економлять гроші. Крім того, вони здатні на неможливе - налагодити ефективні комунікації між державою та бізнесом”, - зауважила Ірина Холод, директор із маркетингу компанії ЛІГА:ЗАКОН.

Дізнатися чи потрапила ваша компанія до графіків планових перевірок державних органів нагляду і контролю можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Крім того, ви можете перевірити благонадійність контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу. Підготуватися до перевірки контролюючих органів допоможе ресурс "Мистецтво оборони" інформаційно-правових систем ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням

Також першопрохідці у діджиталізації активно ділилися своїм досвідом та розповідали про труднощі, з якими стикнулися та шляхи їхнього подолання. Зокрема, про те, як роз'яснювали співробітникам цінність і мету змін для підвищення мотивації та задоволеності.

“На мій погляд, існують три найпоширеніші помилки бізнеса на шляху діджиталізації. По-перше, це вибір рішення, яке важко масштабувати в майбутньому. Бо відсутність комплексного підходу зведе нанівець будь-яку трансформацію. По-друге, бажання передбачити всі можливі проблеми на старті або самостійно розробити ідеальне рішення. Компанія може безрезультатно витрати багато цінного часу на це. І по-третє, коли у проекта немає відповідального співробітника із достатніми повноваженнями та чіткими вимірюваними цілями. Має бути людина, яка вболіває за ідею та веде всіх за собою, тоді вся команда буде зацікавленою в змінах”, - розповів Антон Скоков, керівник сервісу обміну електронними документами “Вчасно”.

На форумі передові компанії також поділилися досвідом, як успішно пройти податкову перевірку при веденні електронного документообігу.

Цифрова трансформація повинна стати пріоритетом для будь-якої сучасної компанії. Інновації стають все доступнішими. А отже бізнес має бути дуже гнучким, щоб скористатися всіма новими можливостями. Клієнти вимагають більше послуг та кращий сервіс, тому позиції збережуть лише ті компанії, які зможуть швидко реагувати на виклики сьогодення.

Вам також буде цікаво:

Податківці можуть без попередження проводити перевірки щодо працевлаштування та виплати зарплат

Держава буде виплачувати штрафи платникам податків у випадку порушення адміністрування: Гетманцев про податкові законопроекти

До чого готуватися ФОПам: головні нововведення законів про РРО

ЛІГА:ЗАКОН запрошує юридичні фірми взяти участь у всеукраїнському рейтингу ринку юридичний послуг LIGA ZAKON AWARDS 2019. Детальніше про рейтинг тут

Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку і отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини