Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Уряд підписав меморандум, що забезпечить покриття 4G на 90% території України

1 листопада 2019, 17:15
1288
0
Реклама

29 жовтня Прем'єр-міністр Олексій Гончарук в рамках інвестиційного форуму в Маріуполі підписав меморандум із Київстаром, Vodafone, lifecell та Інтертелекомом на реорганізацію радіочастот у діапазоні 900 МГц.

«Це дозволить забезпечити всю територію України максимальним покриттям якісного мобільного зв'язку рівня 4G, а також надати широкосмуговий доступ до інтернету», - повідомляється на Урядовому порталі.

Чому в Україні досі не було запроваджено 4G?

Відсутність швидкісного мобільного інтернету в регіонах сьогодні спричинена тим, що розподіл частот між операторами в діапазоні 900 МГц недостатній для запуску 4G.

Виправити ситуацію дозволить виконання нещодавно підписаного операторами спільного Плану заходів, згідно з яким від частки діапазону відмовиться «Київстар». Цьому оператору, згідно з ліцензією, наразі віддано близько 60% доступних частот у діапазоні 900 МГц. Також своїми частотами у цьому діапазоні поступиться оператор CDMA «Інтертелеком», який отримає натомість частоти у діапазоні 800 МГц.

Близько 30-40% діапазону використовуються для військових потреб, тож вільних частот для цивільного використання було недостатньо. Відповідно до Меморандуму, надалі будуть проводитись роботи над вивільненням частот.

Частоти, які мали б використовуватись для мобільного зв'язку, використовуються для телебачення. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров наголосив, що ці частоти необхідно вивільнити, і це вже зробили в багатьох країнах Європи.

Для якісного 4G в Україні забагато радіозавад. «Ми будемо боротися з радіозавадами між мережами різних операторів. Зокрема, буде значно збільшено відстань (захисний проміжок) між різними технологіями. Також держава затвердить методологію боротьби із радіозавадами і полегшить доступ операторів до інфраструктурних об'єктів», - запевнив Федоров.

Які зміни чекають на мобільних операторів?

Усі оператори отримають нові ліцензії, які передбачають технологічну нейтральність. Це означає, що вони при побудові мереж зможуть самостійно обирати технології.

Також держава сприятиме врахуванню сплачених операторами коштів за діючі ліцензії при встановлені плати за їх переоформлення. Це нова практика: раніше, якщо оператор оплачував ліцензію на кілька років уперед, і відбувалося переоформлення до закінчення цього строку, він фактично двічі оплачував невикористаний термін.

«Кожен куточок України буде покрито мобільним зв‘язком та мережею інтернет! Оператори отримають конкурентні умови, за яких будуть змагатися між собою за кращу якість інтернету, - зазначив Глава Уряду. - Як результат - у компаній будуть нові можливості для інвестицій та розширення набору послуг. А в українців - якісний зв'язок у селах та на дорогах», - підсумував Прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

Читайте також:

Права та техпаспорт у смартфоні: Кабмін запускає новий мобільний додаток

В Україні запускають два нових діджитал-проекти: «Е-контракт» та «SmartID»

Перевірте потенційного контрагента за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Оформити заявку на тестовий доступ можна тут.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини