Станом на 11 листопада 6 областей України підключені до пілотного проєкту е-реєстру заготівлі деревини та онлайн-карти рубок.
Відповідне повідомлення з'явилось на сайті Кабміну.
Читайте також: депутати заборонили суцільну вирубку лісів Карпат
У реєстрі оприлюднено інформацію про 30,6 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини. Онлайн-карта рубок поширюється на Чернігівську, Полтавську, Рівненську, Київську, Волинську, Тернопільську області.
«Кожна людина може зайти з комп'ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.
Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення», - йдеться у повідомленні.
Для того, щоб детально ознайомитись з тим чи іншим лісорубним квитком та ділянками, на яких відбувається чи відбуватиметься заготівля деревини, можна:
- обрати у загальному переліку «Переглянути»;
- переглянути на онлайн-карті.
Що робити, якщо я у лісі і бачу рубку дерев?
Потрібно зайти на сайт LK.UKRFOREST.COM і обрати опцію «Карта».
У телефоні має бути ввімкнена геолокація для автоматичного визначення геопозиції в лісі. Натиснувши на відповідний номер виділу, можна побачити інформацію про рубку та переглянути відповідний лісорубний квиток.
У випадку виявлення незаконної рубки у лісі
Якщо на карті лісорубного квитка немає, а рубка у лісі відбувається, необхідно:
- звернутися до відповідного лісництва чи лісгоспу;
- викликати поліцію за номером 102.
Крім цього, у Кабміні планують запустити реєстр лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав, який перебуває на фінальній стадії розробки.
Нагадаємо, що лісорубний квиток - це дозвіл на заготівлю деревини, який містить інформацію про місце та обсяг заготівлі.
Читайте також:
Вводиться кримінальні відповідальність за котрабанду лісу
Почали діяти нові вимоги до якості деревини
Перевірити благонадійність будь-якої компанії можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.
А уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості