Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як зареєструвати автомобіль: процедура, вартість, документи

21 листопада 2019, 11:11
325188
4
Реклама

Купуючи автомобіль, новому власнику необхідно пройти ряд процедур перед тим, як авто буде остаточно оформлено і зареєстровано.

Насамперед це підписання договору купівлі-продажу транспортного засобу - цей документ підлягає обов'язковому нотаріальному посвідченню; потім - сплата пенсійного збору, перереєстрація автомобіля та сплата адміністративних зборів, та обов'язкове страхування автомобіля протягом 3 днів.

Перевірити страхову компанію на благонадійність можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Процедура переоформлення автомобіля, купленого в Україні

Після підписання договору купівлі-продажу власник перереєструє автомобіль одразу на нового власника. Це робиться в регіональних сервісних центрах МВС, а сам порядок закріплений постановою Кабміну від 07.09.1998 №1388.

Раніше існувала процедура зняття автомобіля з реєстрації, проте вона була скасована у 2018 році. Тепер зняти автомобіль з реєстрації можна тільки в таких випадках:

- вивезення транспортного засобу за кордон (на постійне місце проживання або при продажу нерезиденту);

- шлюб, утилізація;

- за рішенням суду;

- в зв'язку зі скасуванням реєстрації автомобіля.

Які документи потрібні для перереєстрації автомобіля:

- документи, що підтверджують правомірність придбання транспортного засобу (перелік таких документів визначено п. 8 Порядку №1388);

- заяву, яку заповнюють безпосередньо в сервісному центрі;

- свідоцтво про реєстрацію автомобіля;

- документи, що засвідчують особу покупця і продавця (або тільки покупця, якщо автомобіль був придбаний в автосалоні);

- реєстраційні картки платника податків покупця і продавця (або тільки покупця, якщо автомобіль був придбаний в автосалоні).

- в разі оформлення договору купівлі-продажу в ТСЦ, необхідно надати оціночну або середньоринкову вартість транспортного засобу і документ про сплату податку на дохід від продажу об'єкта рухомого майна (виняток становлять: легкові автомобілі, мотоцикли, мопеди. Необхідність надання оціночної або середньоринкової вартістю і оподаткування виникає тільки в разі продажу / обміну протягом звітного (календарного) року більш ніж одного легкового автомобіля та / або мотоцикла, і / або мопеда).

Знайти юриста, який допоможе скласти договір купівлі-продажу, а також підготувати всі необхідні документи для продажу або придбання автомобіля можна в Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK. Сервіс створений для юристів, а також для тих, хто хоче отримати юридичні послуги.

При проведенні державної реєстрації (перереєстрації), транспортні засоби підлягають огляду фахівцями експертної служби МВС з метою звірки ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними у поданих власником для реєстрації документах. За результатами огляду в документах, що подаються для державної реєстрації, робиться відповідна відмітка або складається акт огляду.

Реєстрація авто, придбаного за кордоном

Якщо автомобіль до цього перебував в експлуатації за кордоном України, в реєстраційний центр потрібно буде подати документи, що підтверджують походження автомобіля з країни ввезення, а також заяву нового власника автомобіля, митну декларацію на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії або електронну митну декларацію або видане органами доходів і зборів та посвідчення про реєстрацію в сервісному центрі МВС.

Для того, щоб швидко та зручно знаходити необхідні нормативно-правові акти, скористуйтесь модулем «Законодавство України» ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Тестовий доступ до ІПС можна отримати за посиланням.

Скільки коштує процедура реєстрації, перереєстрації автомобіля

При реєстрації машини вперше сплачується збір пенсійного страхування. Розмір відсоткової ставки залежить від вартості автомобіля:

- якщо вартість менше і дорівнює 316 965 грн - 3%;

- від 316 965 грн до 557 090 грн - 4%;

- понад 557 090 грн - 5%.

Крім того, при продажу другого та кожного наступного легкового автомобіля протягом календарного року потрібно буде заплатити 5% податку на прибуток і 1,5% військового збору. При продажу вантажного автомобіля, автобуса, причепа, незалежно від кількості продажів в рік також потрібно буде заплатити податок у розмірі 6,5% (5% податку на прибуток та 1,5% військового збору) від вартості авто.

Також при реєстрації авто в сервісному центрі новому власнику автомобіля потрібно буде оплатити деякі такі послуги:

Транспортні засоби вітчизняного виробництва - 525,47 грн:

1. оплата наданих послуг - 152,63 грн;

2. номерний знак - 171,84 грн;

3. бланк свідоцтва - 201 грн;

Транспортні засоби іноземного виробництва - 562,99 грн:

1. оплата наданих послуг - 190,15 грн ;

2. номерний знак - 171,84 грн ;

3. бланк свідоцтва - 201 грн.

Мототранспорт, причепи вітчизняного виробництва та країн СНД (з видачею номерного знака) - 420,31 грн:

1. послуга - 148,63 грн;

2. номерний знак - 70,68 грн;

3. бланк свідоцтва - 201 грн.

Мототранспорт, причепи іноземного виробництва (з видачею номерного знака) - 457,83 грн:

1. послуга - 186,15 грн;

2. державний номерний знак - 70,68 грн;

3. бланк свідоцтва - 201 грн.

Мопеди або окремі їх агрегати (з видачею номерного знака) - 302,63 грн:

1. послуга - 54,83 грн;

2. державний номерний знак - 46,80 грн;

3. бланк свідоцтва - 201 грн

+ Послуги банку.

Вся процедура реєстрації або перереєстрації авто зазвичай займає не більше одного дня з моменту подачі заяви, але за умови своєчасного звернення до сервісного центру МВС задовго до закриття.

Читайте також: Змінено методику оцінки авто та збитків від ДТП

В яких випадках перереєстрацію не буде проведено

Реєстрація автомобіля не буде проводитися, якщо авто знаходиться в розшуку, або ж в Реєстрі обтяжень рухомого майна є відомості про обмеження відчуження транспортного засобу (в цьому випадку перереєструвати можна тільки за письмовою згодою заставодержателя). Це правило не працює, якщо ви реєструєте автомобіль, який дістався вам у спадок, в порядку правонаступництва або виділення частки в спільному майні.

Якщо ви, власник авто, хочете зняти його з обліку або перереєструвати, але при цьому перебуваєте в Реєстрі боржників - перереєстрація та зняття з обліку заборонені.

В реєстрації, перереєстрації та знятті з обліку також відмовлять в тому випадку, якщо ідентифікаційні номери кузова, шасі або рами відсутні, або пошкоджені, або підроблені. Перша реєстрація авто з пошкодженим ідентифікаційним номером буде проведена, але тільки після того, як справжність номера підтвердить експерт. Не допускається реєстрація і в разі слідів підробки або знищення номера двигуна.

Якщо автомобіль належить особі, яка не досягла 18 років (тільки за письмовою згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальника, а також при наявності дозволу органу опіки та піклування).

Якщо автомобіль отримано через органи соціального захисту населення або управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, без письмового розпорядження зазначених органів.

Якщо автомобіль куплений в розстрочку, а документів про остаточне розрахунку немає.

Якщо ви не сплатили всі необхідні для перереєстрації платежі і збори.

Читайте також:

- Для перевірки посвідчення водія інспектор поліції не зобов'язаний доводити законність зупинки авто

- Суд скасував штраф за порушення ПДР через неопломбований TruCam

- Хто відповідає за шкоду, заподіяну через поганий стан автодороги

Зверніть увагу: За установку ГБО на автомобіль можна отримати податкову знижку

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!

Автор: Вікторія Губарева

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини