Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Скоро паперові банкноти номіналом 5 та 10 грн замінять монетами: Нацбанк назвав строки

26 листопада 2019, 13:15
3609
0
Реклама

Нацбанк вводить на заміну паперових банкнот монети номіналом 5 та 10 гривень, а також починає оновлення банкнот номіналом 50 та 200 гривень. Відповідне повідомлення з'явилось на сайті НБУ.

Ключові дати:

- 20 грудня 2019 року - буде введено в обіг монети номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень;

- 25 лютого 2020 року - в обігу з'являться оновлені банкноти номіналом 200 гривень;

- у середині 2020 року - в обіг буде введено монети номіналом 10 гривень (точну дату буде повідомлено додатково).

Зазначається, що громадянам не потрібно обмінювати банкноти номіналами 5, 10, 50 та 200 гривень попереднього зразка на оновлені банкноти та обігові монети.

Вони зможуть необмежений період часу розраховуватися одночасно і новими грошовими знаками, і попередніми банкнотами відповідних номіналів.

Банкноти номіналами 5 та 10 гривень попередніх років випуску поступово - у результаті природнього зношення - будуть замінюватися в обігу монетами та оновленими банкнотами.

Також Нацбанк вирішив оновити і дизайн банкноти номіналом 50 гривень, який був незмінним із 2004 року, і банкноти номіналом 200 гривень, яка залишалася без змін із 2007 року.

Повідомляється, що оновлені банкноти мають посилений захист:

- покращено рельєфність елементів друку, в тому числі елементу для людей з вадами зору;

- удосконалено ультрафіолетовий та інфрачервоний захист;

- серійний номер чорного кольору виконаний шрифтом зі змінною висотою знаків та розташований вертикально вздовж правого краю зворотного боку банкноти.

Крім того, на оновленій банкноті номіналом 200 гривень, як і на банкнотах нового покоління номіналами 100, 500 і 1000 гривень , використано два інноваційні захисні елементи.

Один з них - це оптично-змінний елемент SPARK, який виконаний у вигляді стилізованого зображення водяної лілії та має поступово змінювати колір під час зміни кута нахилу банкноти.

Інший - «віконна» захисна стрічка, яка містить зображення номіналу та графічного знаку гривні. Якщо змінювати кут нахилу банкноти, спостерігається кінетичний ефект - змінюється напрям руху її фонового зображення.

Раніше ми писали про те, що з 1 жовтня Нацбанк вивів з обігу монети номіналом 1, 2 та 5 копійок , а також з 25 жовтня ввів у обіг банкноту номіналом 1000 гривень.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу

Читайте також: підприємців зобов'язали звітувати банкам за готівкові розрахунки із фізособами

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини