Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЖКГ

Що робити, коли надають неякісні житлово-комунальні послуги?

28 листопада 2019, 09:45
12523
5
Реклама

Неякісне надання житлово-комунальних послуг - це проблема, яку можна й потрібно вирішувати. Якщо ви не задоволені якістю або наданням не в повному обсязі чи взагалі ненаданням житлово-комунальних послуг, необхідно пройти процедуру, визначену законом для того, щоб усунути ці неприємності.

Для того, щоб звернутись до надавача житлово-комунальних послуг, необхідно мати укладений з ним договір на надання таких послуг. Такий договір укладається відповідно до ст. 7 закону «Про житлово-комунальні послуги».

Договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до закону. Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір про надання комунальних послуг) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

Якщо договір є, ви маєте право викликати виконавця комунальних послуг (його представника) для перевірки кількості та/або якості наданих послуг та складання акту-претензії.

Виконавець комунальної послуги або управитель (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) зобов'язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі про надання послуги, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення споживача.

Акт-претензія складається виконавцем комунальної послуги або управителем та споживачем і повинен містити:

- інформацію про те, в чому полягало ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості комунальної послуги або послуги з управління багатоквартирним будинком;

- дату та строк її ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості;

- іншу інформацію, що характеризує ненадання послуг, надання їх не в повному обсязі або неналежної якості.

У разі неприбуття виконавця комунальної послуги або управителя в установлений строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт підписується споживачем, а також не менш як двома споживачами відповідної послуги, які проживають (розташовані) в сусідніх будівлях (у приміщеннях - якщо послуга надається у багатоквартирному будинку), і надсилається виконавцю комунальної послуги або управителю (щодо послуги з управління багатоквартирним будинком) рекомендованим листом.

Як скоро вимоги мають бути задоволені?

Виконавець комунальної послуги або протягом п'яти робочих днів має вирішити питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або надати споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії.

У разі ненадання виконавцем (управителем) відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем (управителем).

Якщо врегулювати спір шляхом надсилання акта-претензії не вдалося, та закон визначає, що захист прав споживачів житлово-комунальних послуг здійснюється уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного нагляду (контролю) за дотриманням законодавства про захист прав споживачів.

Читайте також:

- ТОП-10 новин у сфері ЖКГ

- Нова система виплати пільг за комунальні послуги

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомленняv, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини