Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Рейдерське захоплення: як захистити свою нерухомість

5 грудня 2019, 09:00
7865
2
Реклама

Кожні 3 місяці Рада бізнес-омбудсмена публікує квартальний звіт, присвячений одній із проблем бізнесу. Цього разу звіт був на тему однієї з нагальних проблем всієї України - рейдерство.

Як доречно зауважив бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький, в групі ризику рейдерської атаки знаходяться всі власники нерухомості, тож бути готовим краще бути заздалегідь.

Якщо ви стали жертвою рейдерського захвату, варто зробити такі наступні кроки:

Не зволікайте з адміністративним оскарженням.

У вас є 60 календарних днів на подання скарги до Комісії з розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мін'юсті. Можете одразу не звертатися до суду - адміністративне оскарження суттєво зекономить ваш час та ресурси. Паралельно зі зверненням до Комісії можете подати скаргу до Ради бізнесомбудсмена. Представники Ради уповноважені брати участь у засіданнях Комісії та подавати письмові пропозиції щодо скарги.

Формуйте прохальну частину скарги правильно.

Попросіть, щоб скаргу розглянули у вашій присутності (та за участі інспектора Ради). Доцільно клопотати про проведення моніторингу та камеральної перевірки діяльності нотаріуса/реєстратора.

Комплексно підійдіть до доведення безпідставності реєстраційної дії.

Наприклад, якщо підстава - судове рішення, яке, на вашу думку, є підробленим, запитайте у суду письмову довідку, яка б засвідчувала, що таке рішення ніколи не приймалося. Не зважайте на фізичне переміщення суду з окупованих територій - в електронних базах суду зберігається інформація про судові рішення, постановлені з 2006 року.

Спробуйте встановити контакт з нотаріусом/реєстратором.

Іноді зловмисникам вдається втрутитися у систему навіть без відома суб'єкта держреєстрації (наприклад, якщо їм до рук якимось чином потрапить особистий ключ ЕЦП). Письмові пояснення та участь нотаріуса/ реєстратора у засіданні стануть у пригоді. Якщо зв'язатися не вдасться, знайдіть інформацію про цю особу в Інтернеті та долучіть до скарги - так звані «чорні» нотаріуси/реєстратори зазвичай мають певний «шлейф» у вигляді резонансних розслідувань або публікацій, що вказують на їх репутацію.

Не проґавте засідання.

Слідкуйте за оголошенням засідання Комісії по вашій скарзі.

Зверніться до органу Національної поліції із заявою про вчинення кримінального правопорушення.

У зазначених діях суб'єкта державної реєстрації наявні ознаки правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 Кримінального кодексу України.

Читайте також:

- Дубілет запропонував новий спосіб захисту даних для боротьби з рейдерством

- Що робити, якщо затопили сусіди?

Уберегти майно від рейдерів допоможуть сервіси SMS-маяк і SMS-маяк Земля, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS - повідомленняv, електронним листом, або ж через повідомлення в кабінеті користувача).

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини