Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

В Україні можуть запровадити електронні лікарняні

6 грудня 2019, 10:37
874
0
Реклама

На засіданні 5 грудня Верховна Рада прийняла за основу законопроект № 2275 щодо стабілізації функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Зокрема, в Законі «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» пропонується закріпити нове визначення електронного реєстру листків непрацездатності, як системи накопичення, зберігання та використання інформації про видані, продовжені та обліковані листки непрацездатності, створюється як складова частина реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Також пропонується встановити, що єдиною підставою для створення листка непрацездатності буде електронний медичний висновок, який створюється на підставі медичних записів і реєструється в електронній системі охорони здоров'я із використанням електронного цифрового підпису і містить висновок лікаря (комісії лікарів) за результатами медичної експертизи з тимчасової втрати працездатності.

Окрім того, законопроект має на меті забезпечення економного та раціонального використання коштів Фонду соціального страхування, посилення відповідальності членів його правління та посадових осіб виконавчої дирекції Фонду.

Читайте також: по всій Україні закінчилися лікарняні листки

Раніше ми писали, що 20 листопада 2019 року Фондом соціального страхування України вимушено призупинено перерахування коштів для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам. Йдеться про допомогу по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах і допомога на поховання. Фінансування тимчасово не здійснюється у зв'язку із закінченням кошторисних призначень.

Однак 21 листопада Євген Баженков заявив про поновлення виплат лікарняних і декретних під особисту відповідальність.

Перевірити будь-яку компанію можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Отримайте тестовий доступ за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини