Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Водій може довести відсутність перешкод для визначення номерних знаків за допомогою фотографії: ВС

10 грудня 2019, 09:00
12360
0
Реклама

Суть справи: водій оскаржив постанову інспектора патрульної поліції про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 КУпАП. В постанові зазначено, що під час руху автомобіля позивача, номерний знак був закритий іншим предметом, що не дав змоги чітко визначити його символи.

Позивач із таким твердженням не погодився і вказав, що наявність на панелі номерних знаків - металевої сітки - жодним чином не перешкоджає чіткому визначенню номерних знаків.

Місцевий суд позов задовольнив. Апеляційний же суд відмовив у задоволенні позову.

Однак колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із висновком суду першої інстанції.

Згідно з ч. 6 ст. 121 КУпАП керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Верховний Суд вказав, що позивачем надані фотознімки закритого сіткою номерного знаку, з яких можливо встановити номерний знак автомобіля.

Водночас будь-яких належних доказів, які б свідчили про порушення позивачем Правил дорожнього руху, відповідачем судам не надано, у матеріалах справи як доказ наявна лише постанова, яка є предметом оскарження.

ВС зазначив, що відеозапису нагрудної камери патрульного, яка працювала під час виявлення адміністративного правопорушення, судам не надано.

Відповідну постанову по справі № 161/7041/17 ВС прийняв 28.10.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM . Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Важливо знати!

- Суд скасував штраф за порушення ПДР через неопломбований TruCam

- За установку ГБО на автомобіль можна отримати податкову знижку

- Як зареєструвати автомобіль: процедура, вартість, документи

Рекомендуємо: ТОП-10 новин для автомобілістів

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини