Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Заяву про призначення пенсії можна подавати в довільній формі: Верховний Суд

11 грудня 2019, 15:21
9595
0
Реклама

Суть справи: особа, яка має право на призначення пенсії звернулась до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення пенсії у довільній формі, яка не відповідала формі, зазначеної у п. 4.1. Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій. Управління ПФУ вказану заяву розглянуло в порядку визначеному Законом України «Про звернення громадян», а не пенсійного законодавства і у призначенні пенсії відмовило. Особа звернулась до суду першої інстанції із адміністративним позовом, в якому просив визнати неправомірними дії відповідача. Суд першої інстанції ухвалив рішення на користь ПФУ, проте позивач оскаржив таке рішення до апеляційного суду, який виніс рішення на користь майбутнього пенсіонера. З позицією Апеляційного суду погодився і Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду.

Позиція суду: Верховний Суд вказав, що заява, подана позивачем про призначення пенсії відповідає вимогам Порядку подання та оформлення документів для призначення перерахунку пенсій. Суд також погодився з тим, що така заява була нерозглянута відповідачем безпідставно, адже:

- зміст зазначеної заяви очевидно дає змогу оцінити намір заявника;

- до заяви позивачем було долучено ряд документів (відповідачем не заперечується), які подаються саме при призначенні пенсії.

Таким чином, відмовивши позивачу в розгляді його заяви по суті, відповідач допустив надмірний формалізм, наслідком чого стало порушення прав та інтересів позивача, як пенсіонера (верстви населення, яка навпаки потребує особливої уваги з боку держави в частині дотримання конституційних гарантій).

З огляду на викладене, колегія суддів Верховного Суду погодилась з висновками Апеляційного суду про те, що підстави для перегляду заяви позивача дійсно наявні.

Таким чином, при поданні заяви про призначення пенсії, Пенсійний фонд не може вимагати подання заяви виключно у формі, яка відповідає затвердженій у Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.

Відповідну постанову по справі № 748/696/17 ВС прийняв 27.11.2019. З її повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM . Отримати тестовий доступ у VERDICTUM можна за посиланням.

Читайте також:

- Хто в 2020 році зможе вийти на пенсію за віком

- Ставки судового збору зростуть з 1 січня 2020 року

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини