Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Спецдозвіл на видобування бурштину коштуватиме від 34 тис грн

20 грудня 2019, 10:41
1067
0
Реклама

Депутати підтримали в цілому як закон законопроект №2240 щодо правового врегулювання відносин щодо користуванням надрами з метою видобування бурштину.

Адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо видобування корисних копалин (з використанням несертифікованого обладнання) - штраф на громадян від ста до двохсот НМДГ (від 1700 до 3400 грн) і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот НМДГ (від 3400 до 5100 грн). А у разі повторного порушення - до 10 тис. 200 грн.

Кримінальна відповідальність

Незаконне видобування бурштину, збут, придбання, зберігання, передачу, пересилання, перевезення, переробку бурштину, законність походження якого не підтверджується, - штраф від трьох до десяти тисяч НМДГ (від 51 тис. грн. до 170 тис. грн.) або обмеження волі від 2 до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. За повторне порушення або у значних розмірах (понад 96 тис. грн), або на територіях чи об'єктах природно-заповідного фонду, - позбавлення волі на строк від 4 до 7 років з конфіскацією майна.

Сприяння службовою особою шляхом використання свого службового становища таким діям - позбавлення волі на строк від 5 до 8 років з конфіскацією майна.

За ухилення від обов'язкової рекультивації земель, порушених внаслідок дослідно-промислової розробки родовищ бурштину чи видобування бурштину - штраф від 119 до 170 тис. грн або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 5 років.

Нагадуємо, що актуальний розмір НМДГ можна дізнатись у модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити безкоштовний тестовий доступ можна тут.

Спеціальний дозвіл

Надра надаватимуться у користування на підставі спеціального дозволу, який надаватиметься на 5 років.

Спецдозволи продаватимуть на електронних аукціонах. Дозвіл на геологічне вивчення бурштиноносних надр можна буде отримати на ділянку, яка не може перевищувати 10 гектарів. Надрокористувачі, яким надано спеціальний дозвіл, отримають переважне право на отримання права власності чи землекористування (у тому числі на умовах сервітуту) щодо земель за місцем розташування розвіданих родовищ, запаси яких затверджені в установленому законодавством порядку. Переважне право власності чи користування може реалізовуватися у судовому порядку.

Початкова ціна продажу на аукціоні спеціального дозволу - дві тисячі НМДГ (34000 грн) за 1 га відповідної ділянки (у першому читанні пропонувалося 3400 грн).

Перевірте ваших бізнес-партнерів за допомогою тестового доступу до сервісу CONTR AGENT.

Земельні сервітути

Земельні ділянки усіх форм власності та категорій надаються власникам спеціальних дозволів на дослідно-промислову розробку родовищ бурштину або видобування бурштину шляхом встановлення земельних сервітутів згідно з межами та строками дії відповідних спеціальних дозволів (із автоматичним продовженням строку дії сервітуту у разі продовження строку дії відповідного спеціального дозволу на користування надрами) без зміни цільового призначення цих земельних ділянок.

Пункт щодо тимчасової, до 1 січня 2021 року заборони вивозу бурштину до другого читання виключили.

Підписуйтесь на нашу сторінку у Facebookщоб бути в курсі важливих змін для бізнесу в Україні, а також на розсилку та отримуйте щотижневий дайджест найважливіших ділових новин!

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини