Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Для стартапів створять п’яту групу спрощенців та встановлять пільговий період

21 грудня 2019, 13:35
1322
0
Реклама

Новоствореним підприємцям можуть надати пільговий період від податкового навантаження. З такою ініціативою виступила група народних депутатів, зареєструвавши відповідний законопроект №2615.

Проектом пропонується закріпити у ПК визначення стартапу, створити для них п'яту групу платників єдиного податку та встановити пільговий період.

Так, до стартапів пропонують віднести новостворені суб'єкти господарювання (юридична особа або ФОП), які ще не визначилися з формою оподаткування.

Стартапи, які використовують виключно РРО та/або програмні РРО та обсяг доходу яких протягом перших дев'яти місяців діяльності не перевищує 300 тис. гривень відноситимуть до п'ятої групи платників єдиного податку.

Також для стартапів встановлять 9-місячний пільговий період, протягом якого вони будуть звільнені від обов'язку нарахування, сплати та подання податкової звітності. Відсоткова ставка єдиного податку для платників п'ятої групи встановлюється у розмірі 0%. Також вони не сплачуватимуть ЄСВ.

Якщо дохід стартапу протягом пільгового періоду перевищить 300 тис. грн, то підприємець протягом місяця маэ визначитися з формою оподаткування і перейти на неї. В іншому випадку його переведуть на загальну систему.

Після закінчення пільгового періоду стартап також має один місяць на визначення та перехід на одну з інших існуючих форм оподаткування. В іншому випадку його автоматично переведуть на загальну систему.

Використання п'ятої групи єдиного податку два і більше разів однією і тією ж самою фізичною особою - підприємцем забороняється.

Автори такої законодавчої ініціативи очікують, що внесення запропонованих змін дозволить ефективніше заохочувати молодого креативного підприємця, який готовий працювати в Україні, що має позитивно вплинути на збереження трудових ресурсів в Україні.

Нагадаємо, сплачувати податки, а також подавати звітність до держорганів зручніше, якщо використовувати бота-бухгалтера ReporTax.  Бот завжди знає актуальні рахунки для усіх платежів та повідомляє про податкову заборгованість.

До 28 грудня діють новорічні знижки до 40% на сервіси від ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини