Податківці нагадали, що законодавство, що регулювало спрощену систему оподаткування до прийняття Податкового кодексу (Указ №746/99) передбачало збільшення суми єдиного податку ФОП на 50% за кожного члена сім'ї, що приймав участь у підприємницькій діяльності.
Наразі норми ПК щодо спрощеної системи оподаткування не передбачають залучення членів сім'ї ФОП до його діяльності без оформлення трудових відносин.
Тобто ФОП має створювати нове робоче місце, укладати трудову угоду з дружиною чи іншими родичами та забезпечувати через сплату податків та ЄСВ соціальні гарантії близьким людям.
У податковій наголошують, що попри суперечливість у поглядах на це питання допоки оподаткування ведення малого сімейного бізнесу податковим законодавством не буде врегульовано, то й використання праці члена сім'ї без укладення трудового договору буде протиправним.
Отримати інформацію про планові перевірки Держпраці або Податкової можна скориставшись тестовим доступом до сервісу CONTR AGENT. Оформити заявку можна за посиланням
До 28 грудня діють новорічні знижки до 40% на сервіси від ЛІГА:ЗАКОН
Читайте также:
Яким буде єдиний податок для ФОПів у 2020 році
Для стартапів створять п'яту групу спрощенців та встановлять пільговий період
До чого готуватися ФОПам: головні нововведення законів про РРО