Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як перевірити справжність документів онлайн

28 грудня 2019, 14:15
43171
1
Реклама

Державна міграційна служба України разом із Міністерством внутрішніх справ створили онлайн-сервіс для перевірки недійсних, викрадених або втрачених паспортів або посвідчень через базу.

Електронний сервіс «Перевірка недійсних документів» на офіційному веб-сайті ДМС працює уже понад два роки. З його допомогою відвідувачі можуть в режимі онлайн швидко та безкоштовно здійснити перевірку недійсних, викрадених або втрачених документів у базах даних Міграційної служби та МВС.

Які документи можна перевірити онлайн?

- паспорт громадянина України (в паперовій формі і в формі ID-картки);

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- тимчасове посвідчення громадянина України;

- посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон;

- посвідка на постійне або тимчасове проживання (як біометричну, так і звичайну);

- посвідчення біженця, проїзний квиток біженця;

- посвідчення та проїзний квиток особи, яка потребує додаткового захисту;

- проїзний документ дитини.

Як перевірити документи онлайн?

Для того, щоб перевірити дійсність документа, необхідно знати лише його серію та номер. Після їх введення сервіс не надасть ані ім'я, ані фото особи, ані будь-яких інших персональних даних: заявник отримає лише таку інформацію:

- інформація про визнання недійсним документа в базах даних ДМС;

- інформація про вкрадений та втрачений документ в базах даних МВС.

Для того, щоб перевірити справжність документа в таких спосіб, чекати не потрібно - сервіс перевіряє справжність документа за номером моментально.

Навіщо перевіряти дійсність паспорта?

Інколи шахраї використовують підроблені паспорти, надаючи їх громадянам і організаціям, які довіряють своє майно чи матеріальні цінності іншим особам. Найбільш відомим видом шахрайських оборудок є отримання кредитів та позик за чужими документами, у яких переклеєна фотокартка. Однак є й інші схеми - скажімо, у взаємовідносинах оренди житла, прокату обладнання та інструментів тощо.

Онлайн перевірка документів особливо корисна з огляду на великий відсоток підроблених паспортів старого зразку. За даними, які приводить Міграційна служба, найчастіше в Україні підробляють паспорти зразка 1994 року.

І хоча зараз для підвищення захисту від підробки в нашій країні поступово і переходять на нові біометричні ID-паспорти, які неможливо підробити, така заміна документів триватиме ще кілька років.

Тож якщо ви перевірите дійсність документу заздалегідь, це може убезпечити вас від фінансових втрат.

Які можуть бути наслідки - думка експерта

Михайло Федоренко, адвокат, керівник практики управління конфліктами юридичної компанії Juscutum також наголосив на важливості своєчасної перевірки справжності документів. Він розповів, що саме з зазначеними протиправними діями пов'язана основна частина суперечок даної категорії, і це підтверджує реєстр судових рішень.

Наприклад, в одній із справ, за допомогою використання підроблених паспортів, була оформлена довіреність на представництво інтересів власника об'єктів нерухомості.

Після чого були укладені договори купівлі-продажу трьох житлових будинків і шести земельних ділянок, які в ході розгляду справи були визнані судом недійсними.

Відповідне рішення у справі № 183/5208/17 Новомосковський міськрайонний суд прийняв 24.07.2019. З його повним текстом можна ознайомитися в системі аналізу судових рішень VERDICTUM. Отримати тестовий доступ в VERDICTUM можна за посиланням.

У таких категоріях спорів судовий спосіб захисту є найбільш ефективним.

Нагадаємо, що перевірити вашого контрагента на благонадійність і здійснювати його подальший моніторинг можна за допомогою сервісу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Ви можете перевірити контрагента, який вас цікавить, прямо зараз, оформивши заявку на тестовий доступ до сервісу.

Читайте також:

- З чого юрфірмі варто починати календарний і бюджетний рік

- Як просувати юридичні послуги в регіоні

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини